LIDÉ PROTESTUJÍ PROTI ŠPATNÉMU STAVU SILNIC

0

Víc než 1000 lidí již podepsalo petici proti neuvěřitelně špatnému stavu silnice z Krčkovic kolem Čertoryje k Věžickému rybníku. Přestože jde o samotné centrum Českého ráje, kudy v sezoně projedou v autech a na kolech, resp. projdou pěšky tisíce turistů, s majitelem a správcem komunikace, Libereckým krajem, to ani nehne. Už léta vozovka neviděla cestáře, nyní je ve stavu, že se tu nedá ani jet a téměř ani jít, místy jsou tu totiž tak hluboké díky, že je to nebezpečné i pro chodce.

Ještě před prázdninami vznikla občanská iniciativa, která připravila petici. Včera večer se za účasti víc než 150 lidí „>v Čertoryji konal „Petiční koncert proti špatnému stavu silnice“, kde hráli například Turnovští Funk Corporation. Pokud chcete pod petici připojit svůj podpis i vy, stačí kontaktovat Michaelu Vágnerovou, Karlovské náměstí 247, Lomnice nad Popelkou, která petiční výbor zastupuje. Členem výboru je i turnovský zastupitel Ivan Kunetka. Podle něho se v tuto chvíli hledají cesty, jak petiční archy s podpisy oficiálně předat představitelům kraje.

Neúnosná situace v Krčkovicích inspirovala také občany Rovenska pod Troskami. Ti už roky podobně marně bojují o opravu silnice, která vede z tohoto městečka „>směrem na Semínovou Lhotu. Také sem už silničáři nezajeli léta, také zde se už prakticky nedá jet ani jít. A to silnice vede kolem rekreačního areálu Palda, do kterého zdejší radnice investuje každoročně velké peníze se záměrem posílit v malém regionu přímo pod Troskami cestovní ruch. Silnice připomínající tankodrom je ostudou. Ostudou Libereckého kraje. Pod text petice, kterou lidé protestují proti tomu, jak správce komunikace nakládá se svým majetkem, již připojilo svůj podpis přes 200 lidí. Chcete-li petici podepsat i vy, kontaktujte zástupce petičního výboru Martina Ručka (Liščí kotce 375, 512 63 Rovensko pod Troskami).

Rovenští by se se svojí iniciativou chtěli připojit k občanům Krčkovic a podepsané petiční archy představitelům Libereckého kraje předat při nějaké vhodné příležitosti společně.

Doufejme, že občanský postoj povede dva roky před krajskými volbami k žádoucí změně. V současné době na Turnovsku těžko budete hledat srovnatelně dlouhodobě zanedbávanější komunikace, než jako je ta z Krčkovic na Věžák a z Rovenska do Semínovy Lhoty.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.