TURNOV SE PŘEDSTAVUJE VE VÍDNI

0

Opravdu prestižní představení Turnova se v těchto dnech koná v rakouském hlavním městě. V pondělí 31. března se v budově vyhlášené výstavní síně Postsparkasse v centru města konala vernisáž výstavy uměleckých předmětů ze sbírky turnovské uměleckoprůmyslové školy. Vernisáž byla zaznamenána hlavními zpravodajskými kanály rakouské televize a zúčastnilo se jí mnoho významných hostů. Z Turnova to byl ředitel SUPŠ Jiří Mašek, kurátor výstavy Miroslav Cogan z Muzea Českého ráje, do Vídně z uměleckoprůmyslové školy jel také plný autobus studentů.

Na výstavě, která trvá do poloviny května, se návštěvníci mohou seznámit se zhruba 150 pracemi, které jsou průřezem historie školy (sbírka školy zahrnuje víc než 500 uměleckých předmětů), jsou zde soupravy šperků i jednotlivé kusy. Turnovské muzeum ze svých sbírek výstavu doplnilo o dalších 20 exponátů a 40 kreseb. Podle Miroslava Cogana jde o velmi prestižní prezentaci Turnova, výstava má úspěch i proto, že na některých starších pracech jsou patrné prvky společné historie z časů monarchie. Vždyť to byla právě turnovská škola, která reprezentovala Rakousko-Uhersko například na světové výstavě v severoamerickém St. Louis v roce 1904.

n200804061356_zap_160_08_mcrDalší podrobnosti nejen o této výstavě, ale i o dalších novinkách v Muzeu Českého ráje přináší nové číslo pravidelného Muzejního čtvrtletníku. V něm se dozvíte novinky z připravovaných Staročeských trhů, jsou zde podrobnosti o výjimečné výstavě hendikepovaných umělců a doprovodných akcích kolem této výstavy, číslo obsahuje stručnou historii a současnost Pekařovy společnosti Českého ráje, jsou tu představeny další výstavy a projekty, samozřejmostí jsou i pozvánky na akce nadcházejícího čtvrtletí. Muzejní čtvrtletník je k dispozici zdarma v pokladně muzea ve Skálově ulici, dostanete ho i v infocentru na náměstí Českého ráje. V elektronické podobě je ke stažení ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.