DŮVĚŘIVOST SENIORŮ JE ZARÁŽEJÍCÍ

0

Pod záminkou prodeje dek se do bytu starších lidí na sídlišti u turnovského nádraží vloudil neznámý pachatel, který důvěřivcům nabídl deky prý v hodnotě 13 tisíc za akční cenu. Přestože jsou senioři ze sdělovacích prostředků o průhledných aktivitách podvodníků dnes a denně informováni, naletěli opět. Obyčejné deky nakonec koupili za tři tisíce a když se po odchodu neznámého pořádně rozhlédli, tak jim chybělo dalších 50 tisíc v hotovosti, co měli doma!

„Bohužel je těchto případů stále dost, k podobnému došlo v pondělí 2. března. Také tady byl obětí starší člověk,“ uvedl Milan Drahoňovský z turnovského policejního oddělení. Pachatelé vždy využijí bezmezné důvěřivosti starých lidí. Ti nyní v některých městech na území České republiky vyslechnou srdceryvný příběh o nutné hospitalizaci příbuzného v nemocnici, která, protože jde o cizí státní příslušníky, vyžaduje platbu za ošetření v hotovosti.

„Lidé jsou žádáni o půjčku, která jim bude ještě ten den vrácena. Naposledy s touto prosbou slovensky mluvící lidé zastavili v centru Turnova 80letého pána. Nechal se odvézt domů a půjčil jim 14 tisíc. Až večer mu došlo, že peníze už neuvidí. Víme jen, že auto bylo červené barvy. Možná ale byli osloveni ve městě i další lidé, kteří podvod prohlédli. Byli bychom jim vděčni za svědectví a popis pachatelů,“ sdělil Drahoňovský.

 

Protože tento případ není ojedinělý, je pachatelům na stopě speciální policejní tým. O případu jsme na TVA již před časem psali (ZDE), vypadá to, že rafinovaní podvodníci se do našeho města opět vrátili…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.