SPOKOJENÝ DOMOV V TURNOVĚ

0

„Pokud to jen trochu jde, není nutné být za každou cenu hospitalizován v nějakém zdravotnickém zařízení, ale mohu důstojně žít spokojeně doma. Za pomoci odborných pečovatelů,“ přibližuje provozní ředitel o. p. s. Spokojený domov Jaromír Veselý základní filozofii nové organizace, která na počátku února otevřela svoji pobočku přímo v Turnově. Spokojený domov byl ještě jako občanské sdružení založen v roce 2004 v Mnichově Hradišti. „Dnes působíme prakticky na celém okrese Mladá Boleslav a v přilehlých částech Královéhradeckého a Libereckého kraje především na Sobotecku, resp. na Příšovicku,“ uvádí Petr Novák, který má na starosti komunikaci společnosti navenek a připravuje také časopis, který obecně prospěšná společnost vydává. Pobočky má společnost kromě sídla v Mnichově Hradišti ještě v Mladé Boleslavi, Jinolicích a nově v Turnově.

Spokojený domov klientům nabízí pečovatelské služby spočívající nejen v zajištění nákupů a dovozu obědů, ale i v jednoduché výpomoci v domácnosti. Služby jsou poskytované nepřetržitě sedm dnů v týdnu i několikrát denně, kdy je třeba dotyčnému pomoci s hygienou, nebo ho prostě přesunout z lůžka na invalidní vozík. Klient může pečovatele využít jako doprovod k lékaři, na úřad nebo za kulturou. Společnost nabízí také služby osobní asistence a odlehčovací služby. Pečovatele si můžete objednat třeba i jednou za čtvrt roku na pomoc při úklidu domácnosti. A to vše i v poslední zapadlé vesničce v regionu, zdůrazňují zástupci o. p. s.

„Před nedávnem jsem řešil, jestli zvládnu vzít si nemocnou manželku domů z nemocnice. Standardní pečovatelské služby jsou poskytovány jen ve všedních dnech, což je pro nás málo, až mě na sociálním odboru turnovské radnice upozornili na tuto novou společnost. Díky velmi ochotným pečovatelkám tak můžeme být s manželkou doma. Byl jsem překvapen mírou jejich všestrannosti a nasazením, hraničícím až se sebeobětováním. Jejich pomoc je pro nás neocenitelná,“ uvedl jeden z turnovských klientů, malíř Jan Solovjev.

Kontaktní místo Spokojeného domova v Turnově se nachází ve Zborovské ulici čp. 519 (budova hotelové školy – boční vchod ze Žižkovy ulice). Zájemci o služby či o podrobnější informace ho mohou navštívit každé úterý a středu od 8.00 do 17.00 hodin, případně po telefonické dohodě kdykoliv. Ti, kteří nemohou kancelář navštívit osobně, si mohou s pracovníky Spokojeného domova domluvit schůzku přímo ve své domácnosti, a to na telefonních číslech 773 565 341, 774 341 170, 774 423 414 nebo e-mailu kocova@spokojeny-domov.cz. Více na www.spokojeny-domov.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.