DEN PŘED ŠTĚDRÝM DNEM ČESKÉ DRÁHY OTEVÍRAJÍ ZREKONSTRUOVANOU ODBAVOVACÍ HALU

0

Ve středu 23. prosince bude po ani ne půlroční rekonstrukci pro veřejnost otevřena odbavovací hala turnovského nádraží. Cestující v ní najdou nové výdejny jízdenek a přepážku pro podej zavazadel. Hala dostala novou příjemnou výmalbu, velmi citlivě byly zachovány secesní prvky původní stavby, zrestaurovány byly i legendární nástěnné obrazy známého malíře Karla Vika s výjevy z Českého ráje, signované rokem 1919. „Do konce února bychom chtěli zprovoznit prodejnu pečiva a tisku a otevřít spojovací chodbu až k novým toaletám, které budou na straně u terminálu a budou sloužit cestujícím jak vlakové, tak také autobusové dopravy,“ přibližuje Jaroslav Špína, vedoucí provozně technického oddělení královéhradeckého pracoviště Českých drah.

Práce na této první etapě začaly na konci prázdnin (viz ZDE) a vyžádaly si náklady ve výši 15 mil. Kč. Dodavatelem stavebních prací je na základně výběrového řízení firma Marhold Pardubice, projekční přípravu provedla společnost Profes projekt Turnov, investorem jsou České dráhy, a. s. Druhá etapa v odhadovaném finančním objemu do 25 mil. Kč zahrnuje rekonstrukci vnitřních prostor po straně nástupiště. Zde by namísto původní čekárny a restaurace měly vzniknout malé komerční prostory, prodejny, služby, jednou z možností je umístit sem i pobočku knihovny. V tuto dobu zatím není jasné, kdy bude tato druhá etapa zahájena.

201512222138_zap_351_2015_nadrazi

„Už tohle je obrovský posun a já bych chtěl Českým drahám moc poděkovat, že konečně rekonstrukci turnovského nádraží zahájily. Turnov chce být příjemnou branou do Českého ráje. Lidé, kteří k nám přijedou, mnohdy jako první vidí nádraží a podle něho si udělají obrázek o celém městě,“ hodnotí starosta Turnova Tomáš Hocke. Jak dodal, doufá, že s pracemi se bude v dohledné době pokračovat a výpravní budova bude nejen hezčí, ale i ožije malými prosklenými krámky s květinami nebo lékárnou či pekárnou. Rekonstrukce probíhá zcela v režii Českých drah, město by se mělo v budoucnu podílet pouze na provozu toalet.

201512222138_zap_352_2015_nadrazi

201512222138_zap_353_2015_nadrazi

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.