ÚNOROVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Únor. To jsou plesy, koncerty, besedy, přednášky, divadla – v čele s Modrým kocourem, ale i ochotníky z Rakous, koná se také vyhlášený masopust na Dlaskově statku, bude velký dětský karneval na Střelnici. Dalšími akcemi se o slovo přihlásí nová pobočka na turnovském nádraží…

Pátek 1. února
* MATURITNÍ PLES OBORU HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH. K tanci a poslechu hraje kapela Futrál. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč, vstupenky k dostání na OAHŠ.

Sobota 2. února
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* ZTRACENÁ ČEST KATEŘINY BLUMOVÉ. Jedna věc je, co se skutečně stalo. A jiná, jak o tom informují média. Stačí obratně využít strachu a pod touto záminkou se zbavit všech nepohodlných… Světoznámá novela z roku 1974 nejen o smrtících dopadech dezinformačních článků. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.
* 4. REPREZENTAČNÍ PLES ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY TURNOV. Hraje Big Band ZUŠ Turnov a Big Band Relax Přemysla Vlasty. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč, vstupenky k dostání v recepci KC.
* HASIČSKÝ PLES. Sokolovna na návsi v Mašově od 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí. Hlavní cenou v soutěži je welness pobyt. Pořádá SDH Mašov. Předprodej vstupenek: 25. a 26. ledna a 29. ledna až 1. února v Restauraci Na návsi vždy od 18.00 do 20.00 hodin. Cena 150 Kč, tel. 603 276 553. Plánek stolů na www.sdh-masov.estranky.cz.

Neděle 3. února
* NOC NA KARLŠTEJNĚ. Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých muzikálů zachycuje slavné období české historie. Muzikál vznikl ve spolupráci Divadelního spolku J. K. Tyl a pěveckého sboru SDS z Lomnice nad Popelkou. Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 150 Kč.

Úterý 5. února
* PUTOVÁNÍ ZA MINERÁLY III. Třetí ročník cyklu geologicko-cestopisných přednášek v Kamenářském domě v Muzeu Českého ráje vždy od 17.00 hodin. Tentokrát na téma: Republika Mali aneb za vším hledej zlato. Přednáší Filip Podolský (2G geolog s. r. o.)
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Setkání začínajících básníků a prozaiků. Klub je určen všem autorům od šestnácti let a vede ho knihovnice Pavlína Lodeová. Čítárna knihovny A. Marka v oddělení pro dospělé od 18.00 hodin.
* DAR Z NEBES – LÉČIVÉ DIVADLO GABRIELY FILIPPI. Hudební představení Dar z nebes vzniklo na motivy stejnojmenného knižního bestselleru. Zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po životě. Účinkují: Gabriela Filippi, Patrik Kee. Druhá část večera: povídání s Gabrielou a jejími hosty. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 330 Kč.

Středa 6. února
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.
* VANUATU – DĚTI RÁJE. Výprava na nejpřátelštější místo na světě, tropický ráj s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč. POZOR: Koná se v náhradním termínu 6. března.

Čtvrtek 7. února
* TURNOV V OBRAZOVÝCH PUBLIKACÍCH. Přednáška Miroslava Cogana a Davida Marka je zaměřena na publikace, které mapují historii našeho města nejen textem, ale především obrazovou přílohou. Akce se uskuteční v nové knihovní pobočce na vlakovém nádraží v Turnově II. Začátek v 18.00 hodin.
* SVĚT NÁUŠNIC. Tvořivá dílna pro dospělé. Přijďte si námi vyčarovat náušničky snů. V nabídce bude široká nabídka materiálů i komponentů včetně ukázek hotových šperků. Kapacita 10 osob, cena 300 Kč. Prosíme případné zájemce, aby zaslali závaznou rezervaci na adresu: ladicka@email.cz. Výtvarná dílna Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 8. února
* MATURITNÍ PLES 8. A GYMNÁZIA TURNOV. K tanci a poslechu hraje kapela Futrál. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 160, 180 Kč.
* TRADIČNÍ HASIČSKÝ BÁL v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin. Hraje skupina Styl, vstupné 150 Kč. Dětský karneval s rejem masek a diskotékou se koná v sobotu 9. února od 13.00 hodin opět v sále radnice, vstupné dobrovolné.

Sobota 9. února
* MODELY HRADŮ, ZÁMKŮ A KOSTELŮ ČESKÉHO RÁJE. Výstava modelů památkových objektů bývalého kastelána na Valdštejně Ladislava Kouckého a Petra Vodičky. Slavnostní vernisáž od 14.00 hodin. Úvodní slovo a kulturní program: Radek Rejšek, varhaník a kampanolog, a Eva Kordová. Městské muzeum a galerie v Lomnici nad Popelkou. Výstava potrvá do 21. dubna.
* II. PLES ABSOLVENTŮ A PŘÁTEL Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov. Bohatá tombola – hlavní cena týdenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu na Floridě v USA, večeře a občerstvení na stole v ceně. Zajímavý doprovodný program. Hraje Jazzika, moderuje Radek Drašnar. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 500 Kč. Předprodej v recepci KCT a v sekretariátu školy. Výtěžek z plesu bude použit na rozvoj aktivit studentů.
* HASIČSKÝ BÁL SDH BUKOVINA. Hasičská zbrojnice Daliměřice. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 10. února
* KARNEVAL PRO NAŠE NEJMENŠÍ. Již tradiční karnevalové skotačení, tanečky, zpívánky a pohybové hry pro rodiny s malými dětmi. Všichni v maskách! Centrum pro rodinu Náruč od 15.00 do 17.00 hodin. Další program na www.naruc.cz.
* VESELÁ VDOVA – FRANZ LEHÁR. Umění v kině – záznam z Metropolitní opery v New Yorku. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.

Úterý 12. února
* PUTOVÁNÍ ZA MINERÁLY III.
Třetí ročník cyklu geologicko-cestopisných přednášek v Kamenářském domě v Muzeu Českého ráje vždy od 17.00 hodin. Tentokrát na téma: Skalní brány tří světadílů. Jistě znáte Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku. Je jistě impozantní, ale jak taková skalní brána vlastně vzniká? Čeští vědci se rozhodli této záhadě přijít na kloub a vydali se za nimi do tří různých světadílů. Přednáší Jaroslav Řihošek z Přírodovědecké fakulty UK.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – PLETENÉ POHÁDKY
. Oblíbený pořad pro rodiče s dětmi na téma pletených a popletených pohádek. Hraje LS Čmukaři. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.

Středa 13. února
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.

Čtvrtek 14. února
* BANÁT – ČESKÉ VESNICE NA BŘEHU DUNAJE. Cestopisná přednáška cestovatelů Pavla Chluma a Petra Kvardy provede zájemce po oblasti na břehu řeky Dunaje v Rumunsku a Srbsku, kde se z 19. století zachovalo několik čistě českých vesnic. Klubovna penzionu Žižkova od 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován v pondělí 25. února v penzionu Výšinka a 27. února v DD Pohoda.
* TOMÁŠ TÖPFER. V únorovém setkání se můžete těšit na herce, režiséra a současného ředitele Divadla na Vinohradech Tomáše Töpfera, kde ho v těchto dnech můžete vidět v roli Lízala v divadelní hře Maryša (pod režijním vedením Milana Schejbala). Večerem provází Milan Schejbal, hudební doprovod obstará duo Seidl a Půta. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, 140 Kč.

Pátek 15. února
MATURITNÍ PLES 4. C GYMNÁZIA TURNOV. K tanci a poslechu hraje skupina Kanci paní nadlesní. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 160 Kč, 180 Kč.

Sobota 16. února
* MASOPUST VE VŠENI. Průvod masek 9.30 – 15.00 hodin, začátek u obecního úřadu. Masopustní program v hostinci U Loudů v Ploukonicích:
– od 14.00 masopustní hody – guláš, řízky a koláče
– od 15.00 tvořivé dílny a hry pro děti, příchod průvodu masek
– od 17.00 masopustní veselice – k tanci a poslechu zahraje kapela Všude doma
Zveme všechny v maskách i bez masek! Vstup zdarma.
* PLETENÉ POHÁDKY. Loutkové příběhy napsali turnovští divadelníci Daniela Weissová a Jaroslav Ipser, kteří jsou neodmyslitelnými členy turnovského loutkového divadla Čmukaři. Inscenaci přijíždí zahrát Dana Mládová a Petr Mlád z plzeňského Divadýlka Kuba. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* BESEDA O TELEVIZI NOE. Seznamte se, jaké programy a odkud vysílá televize Noe a jak ji můžete naladit, jaký byl její vývoj a kam směřuje. Besedovat přijede zástupce ředitele této televize Ing. Kudelka. Sál ZUŠ na náměstí Českého ráje v Turnově, začátek ve 14.00 hodin, vstup volný.

Neděle 17. února
* DÍLNA KOŽENÁ, KARNEVALOVÁ, MUŠLIČKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je věnována výrobkům z kůže a přípravě na karnevalové radovánky. Na všechny účastníky se těší mistr Vladimír Hladík, Eva Šrajerová, Lenka Berndáková a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – VEČERNÍČEK VOLÁ ANEB HURÁ DO POHÁDKY. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Střelnice vás zvou na karneval do pohádky. Čekají na vás hry, zábava a soutěže pro malé i větší děti a jejich rodiče. Karnevalový rej začíná v 15.00 a potrvá do 17.00 hodin. Vstupné 50 Kč, maska 30 Kč (bez ohledu na věk). Velký sál KC Střelnice Turnov.

Úterý 19. února
* PUTOVÁNÍ ZA MINERÁLY III. Třetí ročník cyklu geologicko-cestopisných přednášek v Kamenářském domě v Muzeu Českého ráje vždy od 17.00 hodin. Tentokrát na téma: Z vrcholů Pyrenejí (Jan Bubal, Muzeum Českého ráje v Turnově).
* VEČER NA SBOŘE: ZTRACENÁ GENERACE. Přednáška Kristiny Váňové, ředitelky Památníku Karla Čapka ze Strže zaměřená na osudy bratří Čapků, Eduarda Basse, Františka Langra, Vladimíra Gočára a dalších osobností ze světa umělců, kteří se scházeli v kavárně Union v letech 1910 – 1918. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* DON QUIJOTE. Umění v kině – balet v kině Sféra, přímý přenos z Royal Opera House v Londýně. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Středa 20. února
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.
* MAREK ŠINDELKA. Spisovatel Marek Šindelka vystudoval kulturologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku a dramaturgii na FAMU, žije v Praze a o literatuře píše mimo jiné i pro Hospodářské noviny. Je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia Litera za prózu. V roce 2012 ji získal za sbírku povídek Zůstaňte s námi a v roce 2017 za svou zatím poslední knihu, román Únava materiálu. O literatuře. Kavárna Kus od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Středa 20. až neděle 24. února
* MODRÝ KOCOUR 2019. Modrý kocour se času nebojí, letošní rok padnou tři rekordy! Divadelní festival Modrý kocour se rychle blíží ke svému čtvrt stoletému výročí. Už nyní je jasné, že 24. ročník bude historicky ten největší – v Turnově bude uvedeno neuvěřitelných 26 představení. A z toho takřka pětina za samotného Turnova!
Program přineseme v samostatném článku. Viz www.festival-modry-kocour.cz.

Čtvrtek 21. února
* HEDVÁBNÝ ŠPERK. Tvůrčí dílna pro dospělé. Přijďte si vytvořit originální šperk z hedvábného šálu malovaného vlastní rukou barvami svého srdce. Kapacita 10 osob, cena 400 Kč. Prosíme případné zájemce, aby zaslali závaznou rezervaci na adresu: terum@seznam.cz. Výtvarná dílna Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.

Pátek 22. února
* CHARLEYOVA TETA – veselohra o třech dějstvích od J. B. Thomase. Hrají členové Kulturního a divadelního spolku Jizeran. Uvedení hry: pátek 22. února od 19.00, sobota 23. února od 15.00 a od 19.00 hodin. Divadelní sál obecního úřadu Rakousy. Vstupné 70 Kč. Předprodej na tel. 602 743 669.
* 29. SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY – PLES S MASKÁCH NEJEN PRO SOKOLY. Kromě skvělého orchestru Vladimíra Jánského se můžete těšit na vynikající občerstvení v podobě domácích nakládaných hermelínů, utopenců, chlebíčků, různých koláčů a zákusků. Nabídku nápojů jsme letos rozšířili o Bohemia Sekt. Začátek ve 20.00 hodin, téma: HOLLYWOOD. Vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč. Předprodej vstupenek v Centru pro rodinu Náruč (budova sokolovny) – kontakt: Tereza Linhartová, tel. 606 605 256.

 

 

Sobota 23. února
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU 2019. Spolu s turnovskými muzejníky, folklorním souborem Horačky, hudebníky z kapely Mackie Messer Šraml Band a dalšími hosty můžete prožít tradiční lidový svátek, kterým se uzavírá masopustní období.
Povolení k Masopustní obchůzce předá ve dvoře Dlaskova statku maškarám starosta města Turnova ve 13.00 hodin. Poté budou následovat krátké masopustní hry a taškařice. Následně průvod masek vykročí do Dolánek pozdravit sousedy a zatančit si s nimi obřadní kolečko. Po návratu z obchůzky se masky i diváci shromáždí k závěrečnému obřadu – Pochování basy. Po celé odpoledne mohou návštěvníci nahlédnout do expozice Dlaskova statku, která bude otevřena od 12.30 hodin, občerstvit se zabíjačkovými dobrotami, horkými moky, koblihami i jinými sladkými pochoutkami. V hospodářské části statku v přízemí pak bude pro děti i dospělé připravena výtvarná dílna, ve které si vyrobí masopustní masku. Spolu s Laufrem se na vás těší Slaměný, Žid, Charpa, Cikánka s Cikánem, Medvěd s Medvědářem, Nevěsta se ženichem a další a další maškary. Dlaskův statek otevřen od 12.00 hod. Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.
* MASOPUST V OHRAZENICÍCH: CESTA KOLEM SVĚTA. Ve 14.30 hodin průvod vychází od požární nádrže a během cesty čeká dětské účastníky několik stanovišť s úkoly. Od 17.00 hodin program pokračuje v Hospodě Na Návsi. Masopustní občerstvení zajištěno. Připravuje TJ Sokol Ohrazenice.
* TRADIČNÍ DĚTSKÝ KARNEVAL. Bohatý program pro děti. Soutěže, hry, odměny. Sokolovna Turnov od 15.00 hodin.
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.

Neděle 24. února
* JAZZOVÝ PODVEČER v Pizzerii Maškovka. Hraje Lédl Jazz Q. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Úterý 26. února
* POHÁDKOVÉ ČTENÍ NA NÁDRAŽÍ. Pro rodiče s dětmi je určen odpolední pořad s LS Čmukaři a čtením pohádek. Pobočka knihovny Turnov II, vlakové nádraží, začátek v 16.00 hodin.
* RUDOLPHIN ENSEMBLE PRAGUE. Smyčcový kvintet Rudolphin Ensemble Prague se skládá ze špičkových hudebníků, členů České filharmonie. Koncert v Turnově bude obsahovat díla světových velikánů W. A. Mozarta, G. F. Händla, A. Vivaldiho či G. Bizeta a též díla českých hudebních géniů A. Dvořáka a B. Smetany. Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.

Středa 27. února
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.
* BORNEO. V malajské části třetího největšího ostrova světa podnikneme treky pěšky i lodí do tropické džungle států Sarawak a Sabah, abychom spatřili divoké orangutany a zvláštní nosaté opice kahau, vousatá prasata i pestré zoborožce. Na závěr si krátce prohlédneme i hlavní město Malajsie Kuala Lumpur. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 28. února
* VERNISÁŽ VÝTVARNÉHO SALONU DĚTÍ A MLÁDEŽE JAWOR – TURNOV 2018. Výtvarný salon dětí a mládeže představí nejlepší práce českých a polských dětí z loňského roku. Výstavu zahájí naše malé Berušky z MŠ Zborovská. Kamenářský dům Muzea Českého ráje od 10.00 hodin.
* TUKTUKEM Z THAJSKA AŽ NA MORAVU. Dobrodružná cesta cestovatel Tomáše Vejmoly z Thajska do České republiky v motorizované tříkolce (tuktuku). Sálek knihovny A. Marka (ICM) od 18.00 hodin.

Pátek 1. března
* MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ. K tanci a poslechu hraje kapela Holiday Express. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné 260 Kč (vstupenky k dostání na tel. 731 655 218, 481 321 232.
* TEĎ MĚ ZABIJ. Příběh jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy. Představení v podání herců Městského divadla Mladá Boleslav. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 380 Kč.

Sobota 2. března
* NOVÝ EROTICKÝ PLES. K tanci i poslechu hraje kapela Koneckonců. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 290 Kč (vstupenky k dispozici pouze na recepci KC).

Středa 6. března
* PIZZA ŠKOLKA v restauraci BBejby v Žižkově ulici každou středu od 14.00 hodin. K dispozici dětské hřiště.
* LUBOMÍR BRABEC – KYTAROVÝ RECITÁL. Kytarového virtuóza Lubomíra Brabce řadí odborné kritiky k nejbrilantnějším kytaristům světa. Za svou kariéru natočil více než 30 CD. Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 210 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.