START FOTBALOVÉHO PODZIMU JE TADY

0

FOTBAL / Obsazení nového mistrovského ročníku 2019/2020 je už dávno známo, co známo není, je konečná podoba hráčských kádrů jednotlivých klubů. O novinkách z dění u nováčka České fotbalové ligy – FK Přepeře – jsme už na TvA informovali (ZDE), takže nyní jsme se poptávali v oddílech startujících v krajských soutěžích, které budou Turnovsko reprezentovat ve všech třech jejich soutěžních třídách.

KRAJSKÝ PŘEBOR
Hned tři zástupce máme v té nejvyšší – v krajském přeboru. K tradičnímu účastníkovi z Karlovic sem po několika divizních letech spadl Turnov a nováčkem už tu není Rovensko.

„Už teď mám vrásky, s kým budeme hrát, protože do Turnova se vrátili Mach s Drahovzalem a ke zraněnému Valentinovi přibyl ještě kapitán Vítek. Stále nedořešenou máme také otázku druhého brankáře,“ hlásil z chorvatské dovolené prezident Rovenských Marek Náhlovský, jenž rozhodně neřešil výsledky přípravných zápasů. „Přátelák s Chabry jsme sice o gól prohráli, ale vzhledem k dovoleným jsme si museli vypomoci hned několika hostujícími hráči, takže jsme to brali spíše jen jako lepší trénink,“ doplnil ještě před dalším utkáním s Bělou vedoucí mužstva Karel Fiala.

To Sedmihorky stejného soupeře zdolaly opačným výsledkem 3:2. Horší výsledky si odvezly z Kosmonos 6:0 a poté i z Mnichova Hradiště dokonce 7:0! Bohužel ani Karlovičtí nejsou ještě zcela kompletní, takže v útoku museli v druhé půli do útoku proti druhé čerstvé jedenáctce domácích naskočit také gólmani Kubsch a Lamač! „Po dohodě jsme pustili do Chrastavy Hořáka, do Nového Boru Kaisera a do Jenišovic se vrací Matěj Randák. Druhým směrem se k nám jabloneckou oklikou vrací odchovanec Kája Urbánek a z pražského přeboru k nám přicházejí Standa Kodr a Veselovský, oba z Kostelce nad Lesy. Bohužel nás i nadále decimují zdravotní problémy, když k dlouhodobě zraněnému Ložkovi se připojili také Močkovský s Grebeníčkem. Kroupa má sádru a zdravotní problémy sužují také navrátilce Martina Špínu,“ je mnohem obšírnější Ondřej Staněk, sedící v klubu na několika židlích zároveň. Jak přiznává, radost mu dělá hlavně posun dorostenců mezi muže, kde vyzdvihuje především šestnáctiletého Martina Najmana. Před zápasem s Pěčicemi neopomněl zmínit ještě oddílových 100 let, které se tady budou slavit pestrým programem 7. září.

Fotbalová veřejnost je zvědava hlavně na to, jak se Turnov postaví ke vzniklé situaci. Klíčovou změnou je návrat trenéra Emila Šafáře, který může i nadále počítat prakticky s celým divizním kádrem včetně špílmachra Papouška, a samozřejmě také návrat k tradici, tedy k nedělnímu hracímu dni. „Obejít se budeme muset bez Martina Špíny. Obrovskou posilou by měl být Pavel Bernat. Kádr je dostatečně široký, ale jeho užší podoba teprve krystalizuje, takže šanci mají všichni. Věřím, že nám lidi zachovají přízeň a přijdou naše omlazené mužstvo v jeho snaze o návrat do divize v co nejhojnějším počtu podpořit. Derby se Sedmihorkami či Rovenskem budou určitě dostatečně zajímavá,“ věří sportovní ředitel FKT Jiří Šteffan. Ten evidoval tři naprosto stejné přípravné výsledky 3:1, z čehož kladná byla pouze výhra nad Hořicemi. Ve dvou zbývajících podlehl Turnov Nymburku a Velkým Hamrům.

I. A TŘÍDA
Na sousedské derby se mohou diváci těšit také v I. A třídě, kde jenišovického nováčka, který už má premiéru poměrně úspěšně za sebou, doplnil suverénní Sokol Pěnčín.

„Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci trávníku jsme v podstatě v létě pouze běhali a k balonu si čuchli kluci teprve před pár dny,“ byl hodně stručný trenér Jenišovic Petr Randák. Jak již zaznělo, domů se ze Sedmihorek vrací jeho syn Matěj a po neúspěšných jednáních s Mírovou o příchodu Marka Jíry tak přichází zatím jen Atanasev z Rychnova u Jablonce. „Po osmi letech věrných služeb, za které mu tímto moc děkujeme, jsme vyhověli žádosti Hradeckého o návrat zpátky do Hodkovic,“ doplnil jenišovický činovník.

Pěnčínští sokolové už jsou na vyšší level ve výročním roce i s jejich příznivci náležitě natěšeni, neboť první dvě kola hrají doma. U kormidla je i nadále trenérský tandem Kotrman – J. Bárta st., novým vedoucím mužstva bude Martin Kratochvíl „s kopačkami v batohu.“ Klenot klubu Tomáš Bárta už dal o sobě vědět dalším hattrickem, díky němuž Pěnčín v přípravě porazil Bousov 4:1. Stávající parta, která má být doplněna Schmeilerem z Jizeranu Doubrava, zůstává pohromadě i pro další soutěžní ročník. „Trénujeme dvakrát týdně a na účast si rozhodně nemůžeme stěžovat,“ pochvaloval si pokladník TJ Sokol Pavel Mizera.

I. B TŘÍDA
V nejnižší krajské třídě bude po postupu Pěnčína pokračovat za Turnovsko už jenom přepeřská rezerva. Sledovat její výsledky však bude o to zajímavější.

„Cíl je s ohledem na postup A-týmu do ČFL jasný – pokus o postup. A protože dosavadní hrající trenér Martin Abraham střídá na postu sekretáře Vláďu Býma, béčko bude koučovat po návratu z Německa Vlach, který se ještě chce poprat o své místo v áčku. O optimální rotaci hráčů mezi oběma týmy budou rozhodovat trenéři podle jejich přístupu a výkonnosti,“ předeslal prezident Michal Kupka. V přípravném měření sil se už v Lomnici vedle chorvatských posil objevil v brance Přepeř také zkušený gólman Jan Vrabec, jenž v ní nedávno ještě působil.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.