ČESKÝ RÁJ: KRAJINA PLNÁ TAJEMSTVÍ A SKRYTÝCH SOUVISLOSTÍ

0

Tajné chodby starobylých hradů, zámků a tvrzí. Svědkové minulosti a současnosti. Díváte se pozorně? Umíte vnímat atmosféru jednotlivých míst? Co mají společného Trosky, Hrubá Skála, Kumburk a Bradlec, Veliš, Mariánská zahrada, zříceniny hradů na Mladoboleslavsku a strážní hora celého regionu – Kozákov? Leží v Českém ráji. A kromě toho skrývají tajemství. Jaká? To se dozvíte v Sezonních turistických novinách Český ráj 2008. Noviny vyšly k 26. dubnu 2008, kdy byla oficiálně zahájena nová turistická sezona v Českém ráji. K dispozici budou v jednotlivých informačních centrech v regionu a také v běžné distribuční síti.

Noviny obsahují zajímavé pozvánky na výlety za poznáním na Turnovsko, Semilsko, Jičínsko, Novopacko, Mnichovohradišťsko a Mladoboleslavsko. Víte, co dělá kastelán na Valdštejně v zimě nebo jak vypadá jedno ze zajímavých míst Geoparku Český ráj? Odpovědi najdete právě v turistických novinách. Letošní novinkou obsahu novin je putování za židovskými památkami, již tradičně tu je stránka pro děti a původní rozhovor s osobností regionu. Tou je pro letošní rok známý rozhlasový a televizní moderátor, autor putování „Po Česku“ Václav Žmolík, jinak také českorajský chalupář.

Turistické noviny Českého ráje zdobí jako každoročně vyčerpávající přehled akcí od května do září v celém regionu, přehled linek a jízdních řádů turistických autobusů, které jsou uzpůsobeny na přepravu jízdních kol, najdete zde tipy na cyklistické a pěší výlety. To vše ve speciální příloze, která je součástí těchto novin.
No, nekupte to! Turistické noviny pro Český ráj sezony 2008 stojí pouhých 20 Kč, množství informací a námětů na volný čas, o kterých třeba ani nevíte, stojí za víc!

n200804281502_zap_198_08_zmolikoviV loňském čísle TN jste mohli číst obsáhlý rozhovor s mluvčím prezidenta Havla Ladislavem Špačkem. Letos je zpovídaným moderátor, novinář a spisovatel Václav Žmolík. Na snímku je s manželkou Petrou před svojí chalupou v Českém ráji. Václav Žmolík v rozhovoru pro TN na otázku, jak vidí nabídku služeb a dalšího zázemí v Českém ráji řekl: Určitě by se toho tady dalo ještě hodně udělat. I když si nemyslím, že je třeba zalít spoustu metrů čtverečních asfaltem a stavět nové velké hotely. Spíše jde o to využít co tady je a už stojí. Probudit některá místa. Vedle toho myslím, že by bylo hodně dobré podpořit aktivitu lidí, aby šli víc do podnikání v turistickém ruchu. Ale to musí mít jistotu, že přijedou turisté. A turisty je třeba nalákat… (mj. i na kvalitní služby).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.