SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: VOLEJBAL A ATLETIKA

0

Tentokrát se nám z minulého víkendu sešly výsledky zápasů turnovských volejbalistů, kteří zdolali Dobřichovice i Velké Meziříčí a v tabulce drží 3. příčku. Horší rozjezd soutěže je již zapomenut a doufejme, že se zase můžeme těšit na boje o čelo tabulky! Turnovští atleti vyrazili na mistrovství republiky v krosu, a byli tam vidět!

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, I. liga, TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (22,-19,23,-15,11). Sestava: Piskáček, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Peníška, libero Kunc. Střídali: Ducháč, Folprecht, Kovář, Bukovjan.
Ve 13. kole prvoligové soutěže se na turnovské palubovce představili v pátečním utkání hráči Sokola Dobřichovice, a jelikož se vyhřívali na vedoucí pozici tabulky, šli domácí do utkání s cílem zvítězit a snížit tak náskok na lídra soutěže.
Domácím chyběli Indra, Čermák a Šén, hosté přijeli v kompletní sestavě i s Hykšem, a tak se dal očekávat velice kvalitní volejbal, což se také nakonec před vynikající diváckou kulisou potvrdilo.
Domácí vstoupili do utkání dobře a hned v úvodu si vytvořili vedení 5:2, o které však velmi rychle přišli. Hosté otočili na 5:6 a následně při podání Hykše na 6:11. Domácí se však velmi brzy vzpamatovali a začali náskok Dobřichovických likvidovat. Díky zlepšenému výkonu a velké bojovnosti se postupně náskok hostů tenčil a za stavu 18:18 bylo vyrovnáno. Hosté vedli ještě 18:20 a 21:22, ale díky dobrému podání Piskáčka, které podpořili spoluhráči kvalitní obranou a pevnými bloky, se stav převážil na 25:22 a první set putoval na stranu domácích.
Druhý set začali lépe hosté a rychle získali několikabodový náskok (0:3, 1:5, 5:9 a 7:13), který na rozdíl od sady první neprohospodařili a i přes snahu domácích a snížení na 19:20 druhý set získali.
V setu třetím si domácí úvod pohlídali a nepustili favorizované hosty do žádného výraznějšího trháku. Set tak dospěl stejně jako první sada do dramatické koncovky, ve které byli opět přesnější a tudíž i šťastnější domácí a ujali se vedení 2:1 na sety.
Čtvrtá sada v úvodu nenasvědčovala tomu, že by měl jeden z týmů ve skóre výrazněji odskočit, ale opak byl pravdou a hosté při podání Vokála za stavu 8:9 získali náskok 8:14. To byl asi rozhodující okamžik čtvrtého dějství, jelikož domácí nedokázali najít žádné volejbalové zbraně pro otupení náporu hostů, kteří naopak svůj náskok neustále navyšovali až na konečných 15:25.
Rozhodující pátý set rozehráli lépe domácí, kteří zpřesnili hru a nedělali zbytečné chyby jako v sadě předchozí. Turnovští si postupně vybudovali drobný náskok (3:1, 6:3, 7:4 a 10:5), ale hosté nesložili zbraně a dokázali snížit na 10:8 a 13:11. Za tohoto stavu však vytvořili technickou chybu (blokovaná náhra) a jelikož za protesty obdrželi červenou kartu, domácí tak získali patnáctý bod a tím i celé utkání v poměru 3:2.

…z turnovského volejbalu…

* VOLEJBAL, I. liga, TJ Zikuda Turnov – Spartak Velké Meziříčí 3:1 (-20,19,19,23). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Peníška, libero Bukovjan. Střídali: Piskáček, Starý, Kunc, Kroužek.
V následujícím sobotním utkání zavítal na turnovskou palubovku tým nováčka a aktuálně poslední tým tabulky z Velkého Meziříčí. Jednoznačným úkolem tak bylo získání tří bodů a udržení pozice v popředí tabulky. Domácím opět chyběli Indra, Čermák a Šén, ke kterým se v úvodu utkání přidal i Starý.
Domácí vstoupili do utkání dobře, ale hosté se postupem času zlepšovali a Turnovští začali ztrácet půdu pod nohama. Navíc velice špatně útočili, občas předvedli nepřesnost na příjmu a výsledkem bylo vedení hostů 15:19 a 17:21. A když nepomohla ani střídání, získali první set překvapivě hosté.
Od druhého setu provedli domácí korektury v sestavě a hned od úvodu převzali otěže utkání. Zlepšil se příjem a především se výrazně zvýšila úspěšnost v útoku. Výsledkem byl jednoznačně získaný druhý set a ve stejném duchu se odehrávala i sada třetí.
Domácí pokračovali ve zlepšené hře a hostům nepomohlo ani točení se sestavou. Po třech setech byl stav 2:1 a na domácí lavičce bylo hned o poznání veseleji.
Čtvrtý set však z nepochopitelných důvodů nezačali domácí vůbec dobře a díky nepřesnému příjmu podání byl rázem stav velice nepříznivý (1:5, 2:7 a 4:9). Domácí se však probrali včas a při podání Starého otočili na 10:9. Poté bylo skóre vyrovnané a poprvé se hráči Turnova dostali do vedení až za stavu 20:18. Dvoubodový náskok si dokázali turnovští udržet až do koncovky a za stavu 24:23 proměnili hned první mečbol a další body tak mohli putovat do domácí šatny.
Turnovským v tabulce patří 3. příčka, na vedoucí Dobřichovice ztrácejí 6 bodů, na druhý Black Volley Beskydy bod.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz
V domácím prostředí se tým opět představí 15. 12. (Tesla Brno) a 16. 12. (Black Volley Beskydy).

ATLETIKA

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V KROSU
Někteří naši vytrvalci si podzimní přípravu zpestřili MČR v krosu, které se konalo v sobotu 25. listopadu v městečku Dlouhoňovice. Z našeho klubu se zde předvedlo 15 závodníků v rámci MČR a jeden ve veřejném závodě. Nejúspěšnějším atletem z našeho klubu byl Michal Hanyk, jenž si doběhl ve své kategorii pro bronzovou medaili.
Mistrovství ČR se letos konalo za chladného počasí a silného větru, trať byla na otevřeném prostranství, a tak byl vítr zvlášť těžkým protivníkem všech závodníků. Narozdíl od loňského mistrovství v pražském Motole, se všichni shodli, že trať byla letos výrazně těžší. Vzhledem k velikému množství závodníků a vlivem počasí byla promáčená a blátivá.
Nejúspěšnějším atletem turnovské výpravy byl starší žák Michal Hanyk, který podlehl na své trati 3 km pouze dvěma závodníkům a na krk si pověsil bronzovou medaili. Michal doběhl v čase 10:44 min. a na náročné trati nestačil pouze na papírového favorita Jakuba Davidníka z TJ Baník Stříbro (10:32) a na dráhového rivala Nico Bokettu z Atletiky Jižní Město (10:36). V této kategorii startoval také Jiří Čermák, který závod dokončil na 25. místě (11:31). Celkem v této kategorii startovalo 93 závodníků!
V kategorii mladších žáků se představil mladý vícebojař Jakub Šafář. Ten si na trati 2 km vyběhl skvělé 8. místo v čase 7:26 min. a stal se druhým nejlépe umístěným závodníkem našeho klubu. Porval se s velmi početným startovním polem, jež čítalo 89 závodníků.
Mezi startující v dospělé ženské kategorii nastoupily dvě naše závodnice: Michaela Omová a Tereza Tomešková. Jejich trať měřila 8 km a lépe ji zvládla právě první jmenovaná za 33:59 min (17. místo), Tereza doběhla na 25. pozici v čase 37:50 min.
Největší zastoupení našich atletek měly starší i mladší žákyně. V obou kategoriích se představilo pět závodnic. Mezi staršími žákyněmi se nejlépe dařilo Janě Pekařové, která doběhla na 12. místě na 3 km trati v čase 12:44 min. Do TOP 20 se dostala i Eliška Martínková – doběhla na 19. místě (13:07). V mladší kategorii skvěle běžela Anna Pergerová, která si na trati 2 km doběhla pro 12. místo časem 8:19 min.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.