ČESKÉ DRÁHY PO ZIMĚ OPĚT OTEVÍRAJÍ PŮJČOVNU KOL

0

Se začátkem turistické sezony České dráhy znovu otevírají půjčovnu kol v Turnově, která bude v provozu až do 31. října. Cyklisté mohou díky této službě poznat malebnou krajinu Českého ráje a Jizerských hor, aniž by se museli starat o mnohdy komplikovanou přepravu kola autem. Pro zapůjčení kola stačí dva platné osobní průkazy, složení zálohy 1000 Kč, uzavření nájemní smlouvy a zaplacení půjčovného 260 Kč za den (případně 230 Kč s jízdenkou ČD).

Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. V sezoně je o službu velký zájem, proto všem doporučujeme kola si předem rezervovat na telefonních číslech 972 366 200 a 972 366 470. Další informace jsou k dispozici na internetu: www.cd.cz/pujcovnykol .

Vypůjčení kola v půjčovně Českých drah přináší zákazníkům řadu výhod. Na vyjmenovaných tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma, bezplatná je i jeho úschova na nádražích a ve vlacích. Všechny půjčovny kol ČD jsou vybaveny kvalitními trekingovými a horskými koly s odborně prováděným servisem. Půjčovna je denně otevřena od 7 do 17.30 hodin.

Vypůjčená kola mohou cestující bezplatně přepravovat ve vlacích na těchto tratích:
030 Turnov – Semily

034 Smržovka – Josefův Důl

035 Tanvald – Harrachov

036 Železný Brod – Liberec

041 Jičín – Turnov

064 Lomnice n. Popelkou – Dolní Bousov

070 Turnov – Mnichovo Hradiště

n200804071629_zap_164_08_cdOsobními vlaky Českých drah, a.s., cestuje ročně 180 milionů cestujících. V této oblasti se společnost řadí mezi přední dopravce Evropské unie, v počtu cest na jednoho obyvatele patří ČD s velkým náskokem první místo mezi středoevropskými členskými zeměmi unie.
ČD v současné době věnují zvýšenou pozornost modernizaci a investicím do železničních stanic a vlaků. Každoročně se investuje do obnovy stanic a vlaků několik miliard korun. V oblasti modernizace stanic se realizuje strategie Živá nádraží, která má za cíl zrevitalizovat během 10 let všechna klíčová nádraží v České republice.
Velká pozornost je věnována modernizaci vlaků. Pro regionální tratě jsou modernizovány lehké motorové vlaky s nabídkou pohodlného cestování také vozíčkářům, matkám s kočárky a cyklistům – Regionova. České dráhy také kladou velký důraz na zlepšování a rozšiřování služeb. V poslední době se tak rozšířila síť půjčoven jízdních kol ČD a zavedla se možnost rezervace míst v rychlících i pro jízdní kola.

Autor:
Ondřej Kubala
tiskový mluvčí Českých drah, a. s.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.