„PŮLLITRY“ V ROVENSKU POD TROSKAMI (VIDEO)

0

V sobotu 12. června se v Rovensku pod Troskami již potřinácté setkali majitelé unikátních motocyklů Jawa 500 OHC, což byl poslední sériově vyráběný motocykl této značky se čtyřdobým motorem vlastní konstrukce. Vyráběn byl v letech 1952 až 1958 v počtu sedmi tisíc kusů, veřejnost jej podle objemu motoru překřtila na „půllitr.“ Ve své době byl na poměry dost drahý, což je ale stále.

„Dnes se ceny pohybují kolem půl milionu korun, ale třeba za výtečně zrestaurovaný stroj zaplatíte i 800 tisíc,“ uvádí organizátor rovenských setkání Jindřich Drahoňovský. „Před lety jsem zaznamenal v internetových diskuzích, že by se majitelé těchto motocyklů rádi setkali, ale asi se moc nikomu do toho nechtělo, tak jsem si říkal, že to zkusím tady u nás v Českém ráji. Dnes je to mezi motoristy poměrně známá a oblíbená akce. Většina z nich sem dorazí už ve středu, pořádáme jízdy po okolí, v sobotu je vždy na programu společná spanilá jízda, letos jedeme do Krkonoš,“ přibližuje Drahoňovský. Z důvodu doznívajících protiepidemických opatření letos přijelo málo účastníků ze zahraničí, jinak se tu můžete setkat s majiteli strojů ze Slovenska, Německa, Švýcarska, Maďarska, Polska, ale třeba i z Norska. Jak doplňuje organizátor akce, vytvořila se tu dobrá parta lidí, většina z nich se sem vrací každý rok, domácí přijíždějí i z druhého konce republiky po vlastní ose.
Letos na sobotní spanilou jízdu vyjelo 94 majitelů motocyklů Jawa 500 OHC, ke kterým se přidali ještě další s motocykly slabších kubatur.

K vidění v Rovensku byly i další unikátní stroje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.