NEJLEPŠÍ ČTENÁŘSKÝ TÝM V ČESKÉ REPUBLICE JE ZE SKÁLOVKY!

0

Nejlepšího umístění v republice dosáhli čtenáři ze 6. tříd v soutěži Souboj čtenářů 2023. Soutěže se zúčastnilo 88 týmů z celé republiky. „Šesťáci se každý týden scházeli a společně četli vybrané knihy,” vysvětluje cestu postupu učitelka Lenka Konopková, jedna z těch, které se o úspěch žáků také zasloužili. Žák Adam Donát k cestě do finále říká: „Příprava byla velmi precizní, podrobná a dlouhá, ale všechno se to vyplatilo.”

Pět nejlepších týmů postoupilo na finálový souboj, který se konal v rámci festivalu Svět knihy v Praze. Tam naši žáci zazářili. Společně odpovídali na finálové otázky, hledali v poznámkách a psali odpovědi. Pečlivá práce se vyplatila a naši šesťáci stanuli na nejvyšší příčce. „Největším zážitkem bylo, když vyslovili jméno naší školy,” radovala se spolu s ostatními Lucie Vinterová a dodává: „Odnáším si i další zážitky z veletrhu knih, třeba setkání s Terezou Kostkovou.” Velký úspěch v soutěži i samotná návštěva Světa knihy žáky velmi inspirovaly. „Myslím, že budu číst ještě víc než teď,” říká Karla Hobelantová. Adam Donát byl nadšen a doufá, že si jednou napíše svou vlastní knihu. „Škoda, že je Souboj jen pro šestky, za rok bychom mohli alespoň na Svět knih jet, bylo to skvělý,” oceňuje Natálka Horská.

Vnímáme, že podpora čtenářství na školách je jednou z důležitých dovedností, kterou je potřeba rozvíjet a podporovat. A to se i prostřednictvím soutěže Souboj čtenářů dlouhodobě na Skálovce daří. Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže aktivně zúčastnili, pravidelně se scházeli a přípravu na finále nepodcenili. Poděkování patří také učitelkám a asistentkám za podporu žáků – letos L. Zoulové, K. Pichrtové, I. Vávrové, D. Nekutové a L. Konopkové.
Jana Pekařová, výchovná poradkyně a zástupkyně pro vzdělávání ZŠ Skálova, Turnov, www.zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.