VÍTĚZNÉ TAŽENÍ TURNOVA POHÁREM POKRAČUJE (VIDEO)

0

* FOTBAL / Po středeční přípravě, v níž Turnovští brankami Cigánka, Houžvičky a P. Havla porazili Zápy 3:2, se v sobotu 22. července v I. kole letošního ročníku MOL Cupu postavili týmu z Benátek n. J. Díky lepšímu úvodu a závěru utkání jdou modrobílí v poháru dál. Jméno dalšího soupeře se dozví po losování ve středu 26. července, duel se pak odehraje 9. srpna.

* FK Turnov – Benátky nad Jizerou 3:2 (1:1). Branky 10. a 87. (pk) Horák, 80. Petrlák, rozhodčí Baum, ŽK 0:1, diváků 150. Sestava: Hyka – Šimek (62. Drahovzal), Novotný, Kordík, Tvrdý – P. Havel (82. Svoboda), Benek, Dlouhý (62. Houžvička), Cigánek – Petrlák – Horák. 

Domácí v plné síle sehraného kádru začali aktivně a ze svého tlaku si vytvořili řadu šancí. Využita však byla pouze jediná, to když se v 10. minutě utkání v něm poprvé prosadil Horák. Poté převzali iniciativu hosté, kterým se ve 32. minutě podařilo vyrovnat hlavičkou Maříka. Benátky měly navrch také po změně stran, a Turnov musel čelit jejich četným příležitostem. Přesto v 58. minutě jeho obrana kapitulovala, když míč za Hykova záda dostal po centru Kocourka Walter.

Po neodpískané ruce v šestnáctce hostů se do vybojovaného míče opřel z úctyhodné vzdálenosti Petrlák a gólman Michňa neměl šanci zabránit dosažení cíle v jeho šibenici – 2:2! Vyrovnání Turnovské nakoplo natolik, že zvýšili obrátky a hnali se za postupem. A odměna za snahu byla sladká. Pár minut před koncem se Horák snažil dostat nejdůležitější fotbalovou rekvizitu na střídajícího Houžvičku, ale ten byl stažen Jägrem, a tentokrát se pokutový kop pískal. Jeho úspěšné exekuce se ujal klíčový hráč Horák a poslal Turnov dál!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.