PÁTEČNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY OPĚT V CENTRU TURNOVA? ANO!

0

Alespoň tak to vypadá po vzájemném středečním jednání, které vedli obchodníci a nájemce parkoviště u Báťovny na kruhové křižovatce ulic Sobotecké a Palackého. „Povinné“ ukončení pátečních trhů z vůle městského zastupitelstva na náměstí je již všeobecně známé. Známé je i místo jejich doporučeného nového konání: parkoviště u autobusového nádraží. Obyvatelé Turnova ale s tímto rozhodnutím nesouhlasí. Narychlo se konala podpisová akce na zachování trhů na náměstí, kterou podpořilo mnoho desítek lidí. Sílil také tlak na majitele a nájemce parkoviště u Baťovny.

Po intenzivních jednáních se všichni shodli na tom, že tzv. farmářské trhy se budou konat každý pátek v době od 7.30 do 13.00 hodin na části vyhrazeného parkoviště u kruhové křižovatky u Baťovny, a to pro trhovce za podobných finančních podmínek, jaké platily na náměstí. Již tento týden, tj. v pátek 6. května tu najdete své oblíbené prodejce s krůtím masem (pana Kořínka), uzeninami (bratři Novotní) a další, kteří si sem najdou cestu. Zájemci o prodej na trzích se mohou obrátit na Petra Šmída, tel. 736 769 436, nebo se hlásit u obsluhy parkoviště.

Jak bude reagovat radnice a zastupitelstvo na nově vznikající situaci se dá v současné době jen stěží předvídat. Nespokojenost obyvatel je velká, sílí tlaky na to, aby zastupitelstvo svoje rozhodnutím nahradilo novým, které by konání trhů na náměstí vrátilo. Každopádně vše se bude řešit až na květnovém zasedání zastupitelů (24. května). Tak alespoň do té doby mají trhy zajištěno své nové místo.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.