VZNIKNE ANALÝZA PROVOZOVÁNÍ VODOHOSPODÁŘSKÉHO MAJETKU NA ÚZEMÍ TURNOVA

1

Bude to zcela jistě jedno z horkých témat komunálních voleb v Turnově v příštím roce. Má město odejít ze svazku obcí Vodohospodářského sdružení Turnov a založit vlastní servisní organizaci? Co je pro město nejvýhodnější, aby občané nemuseli platit jednu z nejvyšších částek za vodné a stočné v republice? Je to vůbec reálné?

Radní města na základě rozhodnutí zastupitelstva schválili zadávací podmínky a vypsání výběrového řízení na pořízení zmíněné analýzy provozování vodohospodářského majetku a schválili hodnotící komisi ve složení výboru zastupitelstva pro vodohospodářské otázky. Ve výboru zasedají: Jiří Mikula, Milan Vašák, Michal Kříž, Vítězslav Sekanina, Josef Uchytil, František Zikuda a Tomáš Hocke.

Z analýzy by měly být patrné odpovědi na tři okruhy otázek: Jaké jsou hrozby spojené s vystoupením města Turnov z Vodohospodářského sdružení Turnov. Dále jsou to rizika spojená s vrácením peněz z projektů dotovaných EU, jako Čistá Jizera a další, tedy dotace, které obdrželo Vodohospodářské sdružení Turnov. Také by měla být známá rizika spojená s projekty, na které je v této chvíli čerpáno – intenzifikace úpravny pitné vody v Turnově – Nudvojovicích, odstranění zbytků manganu z vodovodní sítě Turnovska…

(Zdroj: zápis z jednání rady města)

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Rada města sice materál nazvala analýza provozování vodohospodářského majetku, nicméně se bohužel jedná o zadání, které má odpovedět pouze a jedině na otázku možných hrozeb z vystoupení města z VHS.
    Pan starosta je už skoro 5 let členem Rady sdružení VHS. Je smutné, že po těch letech nezná na tyto základní otázky pro město odpověď a nyní tím pouze prodlužuje zadání analýzy vlastního provozování. Je se současným stavem evidentně spokojen! Já tedy s tímto postupem SPOKOJEN NEJSEM!!!!!

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.