KVĚTNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně aktualizovánaČeká nás tradičně, co do nabídky kulturních akcí, nejzajímavější měsíc v roce. Květen je letos ověnčený několika mimořádnými nabídkami. Hned první květnovou sobotu se v Rovensku pod Troskami uskuteční akce desetiletí – Antimony 70, tentýž víkend ale bude třeba i tradiční pouť na Všeni. V úterý 7. května se v Turnově uskuteční akce na oslavu Dne vítězství ve II. světové válce. Začínají akce Sedmihorského kulturního léta – František Nedvěd, Yvetta Simonová, Meky Žbirka… V sobotu 18. května je pouť na Valdštejně i sedmý ročník „Tibetu“ v Kacanovech! A o posledním květnovém víkendu se konají vyhlášené turnovské Staročeské trhy!


Středa 1. května
* HRAD VALDŠTEJN:
MÁJ. Melodram Zdeňka Zahradníka na nesmrtelnou báseň Karla Hynka Máchy nastudovali pražští umělci Gabriela Filippi (Jarmila), Ernesto Čekan (Vilém) a Filip Sychra (básník). Ze zvukového záznamu hrají Bohuslav Matoušek a Josef Kekula – housle, Jan Pěruška – viola, Sebastian Toth – violoncello, Ivana Pokorná – harfa a Zdeněk Zahradník – klavír. Začátek ve 14.00 hodin.
* OBČANSKÉ SDRUŽENÍ OCHRANA KLOKOČSKÝCH SKAL a kastelánka hradu Rotštejn zvou veřejnost na malou výstavu dokumentárních fotografií „Ohlédni se, člověče“, která mapuje čtvrt stoletím činnosti dobrovolníků v PR Klokočské skály a na hradě Rotštejn. Výstava bude probíhat na hradě v řádné otevírací době ve dnech 1., 4., 5., 8., 11. a 12. května. V případě deště se akce daný den nekoná a hrad zůstává uzavřen!

Pátek 3. května
* LÉTO U AVIE
– Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 14.00 hodin kapela BODLÁCI.

Sobota 4. a neděle 5. května
* TRADIČNÍ POUŤ NA VŠENI.
V sobotu od 10.30 hodin proběhne v místním kostele mše svatá. Pouťové atrakce po oba dny na hřišti v centru obce.

Sobota 4. května
n201304231053_vakci_84_013_antimony* ANTIMONY 70 v Rovensku pod Troskami.
Program oslav:
NÁMĚSTÍ A BUDOVA RADNICE
– 9.00 Prezentace současné techniky Armády ČR – 31. brigáda radiační, chemické a biologické ochrany Liberec (do 13.00 hod.)
– 10.00 Přednáška plk. PhDr. Eduarda Stehlíka, historika Vojenského historického ústavu v Praze, na téma paravýsadků II. světové války (sál radnice).
– 11.45 Cvičný seskok parašutistů ze 43. výsadkového mechanizovaného praporu 4. brigády rychlého nasazení Chrudim – do prostor fotbalového hřiště (vrtulník přiletí již po 11. hodině)
– 13.00 Pietní akt k uctění památky parašutistů, a odhalení pamětní desky starostovi Josefu Kouřilovi za účasti významných představitelů státu a kraje, čestných jednotek AČR a zástupců jednotek klubů vojenské historie.
Po celý den bude otevřeno městské muzeum s výstavou výtvarných prací z projektu ,,Antimony očima dětí“, které vytvořily děti ze Základní školy Rovensko pod Troskami. V obřadní síň bude ve smyčce promítán film Vojty Filčeva „Antimony“. 
AREÁL ROVENSKÉ PLOVÁRNY
Historická vojenská technika bude na plovárně k vidění již od 9.00 bez komentovaných ukázek výcviku.
– 14.00 Zahájení ukázek dobového výcviku s předvedením  historické vojenské techniky v režii KVH Roty Nazdar. Setkání s kluby vojenské historie z celé ČR. Prostory plovárny budou proměněny v táborové ležení s „běžným“ životem vojáků. Program bude ukončen v podvečerních hodinách.
– 19.00 SÁL RADNICE: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers (házejí) dávají perly swingu
* POHÁDKOVÝ LES – ZA LOUPEŽNÍKY NA DRÁBOVNĚ. Již potřetí se v lese Drábovna nedaleko Frýdštejna uskuteční pohádkové putování. Start proběhne od 9.30 do 11.00 hodin mezi Voděrady a Záborčím (Převahy) – bude značeno. Na všechny účastníky (včetně dospěláků), kteří dorazí v kostýmu či v masce, čeká na startu drobný dárek. V cíli přivítá účastníky živá hudba, občerstvení a tvořivé dílny pro děti (do 15.00 hodin). V případě deštivého počasí se akce přesune, sledujte web www.jenisovice-detem.cz. Akci pořádá ZŠ Jenišovice.
* ZA KAŽDÝM ROHEM JESKYŇKA. Co se stane, když se v jedné pohádce potkají Smolíček Pacholíček, Červená Karkulka a Jeníček a Mařenka? Kdo komu loupe perníček? Hraje divadlo Čmukaři. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ Z DALIMĚŘIC SLAVÍ 120. VÝROČÍ SVÉHO ZALOŽENÍ. Výroční akce začíná ve 14.00 hodin v prostoru před zdejší hasičskou zbrojnicí. K poslechu hraje dechovka Turnovanka, vystoupí mažoretky, proběhne ukázka z práce mladých hasičů, diváci uvidí stříhání havarovaného vozidla a záchranu osob ad. Živá hudba k tanci a poslechu hraje od 16.30 hodin.
* KUZMICH ORCHESTRA. Kytarista a skladatel Josef Ostřanský patří k letitým oporám domácí alternativní scény, a zpěvačka, cellistka a v tomto případě i baskytaristka Dorota Barová je známá zejména coby polovina dnes už světově proslulých Tara Fuki. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 160 Kč.

Pondělí 6. května
* KOULE
. Divadelní zpracování skandální rozhlasové hry, která rozpoutala lavinu soudních žalob a mediálních emocí, aby se nakonec stala nejstahovanějším pamlskem na internetu a v anketě posluchačů rozhlasovou hrou roku. Klicperovo divadlo Hradec Králové. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin, vstupné v 220 Kč v předprodeji, na místě 240 Kč.

Úterý 7. května
n201305012248_vakci_90_013_akcekveten* OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ V TURNOVĚ
. U příležitosti 68. výročí osvobození Československa a vítězství nad fašismem zve vedení města občany na akce, které se uskuteční v úterý 7. května. Od 10.00 hodin proběhne pietní vzpomínka spojená s kladením věnců u pomníku padlých ve Skálově ulici. Poté budou rozvezeny kytice k pomníčkům obětem 2. světové války rozesetým po městě i jeho okrajových částech. Na dobu od 15.00 do 17.00 hodin je do prostoru před sokolovnou, zadní části letního kina a parku připravena odpolední májová veselice. Zahrnuje výstavu historické vojenské techniky Roty Nazdar z Bakova nad Jizerou, vystoupení jazzové kapely Big Band ZUŠ Turnov, nabídku balonků, prodej občerstvení od regionálních prodejců. Všichni, zvláště pak rodiny s dětmi, jsou srdečně zváni. V případě nepříznivého počasí se však odpolední program neuskuteční.
* Cestovatelský klub: PERU. Na konci roku 2012 se sedm žen vydalo do Peru. Naplánoval to sám Život. Putovaly, účastnily se rituálů. Navštívily mnohá energeticky silná místa…. Kino Sféra, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* V Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou vystoupí profesionální baletní soubor BALLET MAGNIFICAT (USA), jehož uměleckým ředitelem, choreografem, ale také tanečníkem je původem Čech Jiří Sebastian Voborský. Ten je od roku 2006 externím profesorem tanečního oddělení fakulty jevištních umění Belhaven College v Jacksonu, ale spolupracuje také s tanečním centrem konzervatoří v Praze, kde externě učí a staví choreografie pro studenty školy. Začátek je v 18.00 hodin.

Středa 8. května
* OTEVŘENÍ STEZKY A ZAHRADY MALÍŘE JANA DĚDINY
v Tatobitech. Začátek ve 14.00 hodin v Malířově zahradě. Povídání o Stezce a Mistru Janu Dědinovi, společná procházka, návštěva ateliéru malíře Karla
Procházky.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncert Pěveckého sboru Antonín Dvořák. Začátek ve 14.00 hodin.
* 13. HAŠKOVA VELOCIPIÁDA VE VŠENI. Zahájení v areálu na Kopanině ve 13.30 hodin. Účinkuje dechová hudba Český ráj, spanilá jízda okolím startuje ve 14.30 hodin.

Čtvrtek 9. května
* SRDCE NA DLANI.
Výstava mandal Věry Sufiyi. Synagoga Turnov, začátek v 17.00 hodin.

Pátek 10. května
* Muzeum Českého ráje v Turnově a Pekařova společnost Českého ráje zvou na prezentaci nové knihy autorky Hany Kábové JOSEF VÍTĚZSLAV ŠIMÁK. Kniha přináší zevrubný životopis historika, turnovského rodáka Josefa Vítězslava Šimáka (1870–1941) a tematický rozbor jeho díla, sepsaný na základě důkladného studia archivních pramenů a literatury. Galerie muzea, začátek v 16.30 hodin.
n201305012248_vakci_92_013_akcekveten* Sedmihorské léto 2013: FRANTIŠEK NEDVĚD A JOSEF ALOIS NÁHLOVSKÝ. Sedmihorské léto zahajuje pohodovým večerem plným nestárnoucích písniček a zábavy v režii dvou legend z hudební a herecké branže. Support Monty a Nekapela. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 230 Kč, na místě 290 Kč. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin písničkář VÁCLAV KOUBEK.

Sobota 11. května
* CESTA LESEM POHÁDEK ve Všeni.
Již 22. ročník tradičního putování dětí a jejich průvodců májovým lesem plným pohádkových bytostí. Start na hřišti Na Kopanině od 9.00 do 11.00 hodin.
* Sedmihorské léto 2013: KINGHOUSE DĚTEM – PIRÁTI Z KARIBIKU. V 9.00 hodin startuje dětský den a den otevřených dveří společnosti Kinghouse. Nebudou chybět soutěže o ceny, dovednostní disciplíny či výtvarná dílna. Samozřejmostí je pestře vybavený dětský koutek pro nejmenší. Písní akcí provede Monty. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even v Sedmihorkách. Program se koná za každého počasí. Vstupné ZDARMA!

Neděle 12. května
* SRDÍČKO PRO MAMINKU
. Tvořivá výtvarná dílna pro rodiče, hlavně tatínky s dětmi, kde vyrobí společně dárek pro maminky k svátku matek. Dílnu povede Aneta Novotná, vynikající floristka ze studia Květinové inspirace Mladá Boleslav. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 9.00 hodin.

Úterý 14. května
* ŠKOLA PO ŠKOLE VE VŠENI
. Cyklus přednášek, besed a tvořivých dílen. Tentokrát to bude tvořivá dílna se dřevem. Místem setkání je Základní škola na Všeni, začátek v 16.00 hodin.
n201305012248_vakci_93_013_akcekveten* HOROLEZECKÁ FOTOGRAFIE ANEB ČESKÝ RÁJ OČIMA HOROLEZCŮ. Dalším počinem, který Muzeum Českého ráje v Turnově věnuje dějinám a současnosti horolezeckého sportu v Českém ráji, bude letošní výstava horolezecké fotografie. Po loňské úspěšné výstavě „Jistíš mě?“, která téma horolezectví návštěvníkům představila od základů, se letošní výstava bude věnovat zdánlivě dílčímu lezeckému tématu – fotografiím. Autory vystavených fotografií jsou samotní lezci, z nichž se nezanedbatelná část fotografování věnuje i profesionálně, nebo na vysoké amatérské úrovni. Stále probíhá sběr fotografií, v médiích byla zveřejněna výzva všem fotografům, kteří se tématem horolezectví zabývají, aby muzeu své snímky k vystavení nabídli. Výstava bude zahájena v 16.30 hodin, potrvá do 30. června.

Čtvrtek 16. května
* ČESKÝ GRANÁT NA SVĚTOVÝCH VÝSTAVÁCH
. Šedesát let již v Turnově působí Družstvo umělecké výroby Granát a za tu dobu se podobně jako zdejší šperkařská škola stalo významným fenoménem turnovského a vůbec českého zlatnictví. Vedle tisícových sérií klasických granátových šperků se v jeho dílnách příležitostně zrodily i unikátní kusy, jimiž družstvo přispělo k lesku národních expozic na světových výstavách. Výstava probíhá v klenotnici muzea od 16. května (vernisáž v 16.30 hodin) do 14. července.
* Večer Na Sboře: LOTHAR SUCHÝ. Komponovaný pořad slova a hudby věnovaný turnovskému rodákovi, spisovateli a dramatikovi Lotharu Suchému. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.
* INTERNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ. Koncertní sál školy na náměstí Českého ráje. Začátek v 17.00 hodin.

Pátek 17. května
* Koncert legendární skupiny RANGERS – PLAVCI
. Sál Kulturního domu v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin, vstupné 150 Kč (předprodej na obecním úřadě).
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin kapela FUNK CORPORATION s hosty.

Sobota 18. května
* TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK
na ZŠ Žižkova. Vystoupení žáků, kavárnička, výstava, soutěže… Začátek v 9.00 hodin.
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ DRUHÉ ČÁSTI NAUČNÉ STEZKY JANY A JOSEFA V. SCHEYBALOVÝCH. Akce se koná na trase Kopanina – Frýdštejn – Dolánky – Turnov. V 9.30 hodin proběhne na Kopanině, u výletní restaurace „Na Vejpřeži“ (Chata Harmonie), slavnostní zahájení. Hudbu obstará Spolek jabloneckých dam a pánů a Zámecké saxofonové kvarteto. Připravena je dílna pro malé poutníky, občerstvení, komentované procházky ad. Účastníci se mohou po stezce vydat na hrad Frýdštejn a na Dlaskův statek, kde je připraven další doprovodný program, a posléze dorazit až do turnovského muzea.
n201305061702_vakci_102_013_rovensko* POHÁDKOVÝ LES v Rovensku pod Troskami – 23. ročník. Putování krásnou přírodou Boreckých skal proměněných v říši pohádek. Start je od 12.30 do 15.30 hodin tradičně na Boreckých skalách směrem od města – cesta bude značena z náměstí. Na pohádkový les bude vypraven parní vláček z Turnova. Akce se uskuteční za každého počasí.
* POUŤ NA HRADĚ VALDŠTEJN. Program:
– 13.30 šermířské vystoupení skupiny historického šermu Pernštejni z Pardubic
– 14.15 pirátská loutková pohádka O statečném kapitánu Ploutvičkovi
– 15.00 poutní bohoslužba
– 16.00 koncert Radka Rejška (varhany, trubka) a Víta Janaty (varhany)
n201305012249_vakci_94_013_akcekveten* 7 LET TIBETU V KACANOVECH. Vystoupí kapely: BUTY, Těla, Ovčie Kiahne, Hitfakers, Rozumbrothers, Funny Grass, Meseráček. Louka pod tibetským altánem, začátek v 15.00 hodin, konec nad nedělním ránem. Letošní 7. ročník vnímají pořadatelé z o. s. Radosti jako příležitost řádné oslavy udržení myšlenky podporující lidská práva a svobodu. Tradiční hudební program doprovodí zábavné hry pro děti, chutné občerstvení a možnost společně prožít odpoledne v půvabném prostředí.
* MUZEJNÍ MEDOVÁ NOC. Po návštěvnicky velmi zdařilé loňské muzejní horolezecké noci se v turnovském muzeu rozhodli náplň a charakter muzejní noci opět nasměrovat na téma aktuálně probíhající výstavy, tentokráte výstavy k 110. výročí založení včelařského spolku v Turnově. Muzejní noc se tedy ponese v duchu včelaření, medu, vosku, perníku, ale také dřeva a stromů, které skýtaly včelám v dávné historii první přirozené úkryty. Program bude skutečně pestrý a lákavý, není v něm opomenuta žádná věková skupina návštěvníků, ačkoli středobodem budou rodiny s dětmi. V sobotu 18. května se navíc Muzeum Českého ráje v Turnově stane cílem všech poutníků, kteří se rozhodnou zúčastnit se otevírání druhé etapy „Naučné stezky manželů Jany a Josefa V. Scheybalových“, která se započne na Kopanině a vyvrcholí v areálu muzea. Na ní bude navázána další část programu, která se stane součástí muzejní noci.
Program:
– od 15.00 – tvůrčí dílna, vyrábění domečků pro včely samotářky (Kamenářský dům)
– 16.00 – animace „Jedem s medem“ k výstavě „Chvála píli včel“ (galerie muzea)
– 17.30 – beseda s Mgr. Alžbětou Kulíškovou na téma sbírky rodiny Scheybalových  
– 17.30-18.30 – čtení pohádek o včelích medvídcích s Evou Kordovou (Kamenářský dům) 
– 18.30 – divadelní představení Divadla Krapet z Prahy „Příběhy včelích medvídků“ (atrium muzea)  
– 20.00 – beseda „Žijeme v době dřevěné?“ s výtvarníkem a spisovatelem Martinem Patřičným
– 21.30 – promítání amerického dokumentárního filmu National Geographic „Mlčení včel“
        

Neděle 19. května
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Hraje LÉDL JAZZ Q, začátek v 18.00 hodin.

Pondělí 20. května
* NOSITELÉ NOBELOVY CENY.
Pořad pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti je pořádán v projektu Aktivně proti stáří. Přednáší PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc. Klubovna penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin. Program bude ve stejnou dobu zopakován 22. května v DD Pohoda a 23. dubna v penzionu na Výšince.
* NA VÝCHOVU MAJÍ BÝT DVA. ThMgr. Igor Maduda s manželkou Mirkou pohovoří na široké téma výchovy našich dětí, zejména o tom, jak je důležité, aby rodiče spolu vytvářeli tým… Začátek v 16.30 hodin. Pořádá Rodinné centrum Bouda v ulici 28. října. Více na www.bouda.cz
* OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE. Přednáška na toto zajímavé téma informuje o aktuální situaci v ČR a ve světě včetně možností a perspektiv. Přednáší Milan Smrž, místopředseda evropského sdružení Eurosolar. Přednáškový sálek knihovny A. Marka, začátek v 18.00 hodin.  

Středa 22. května
* BELFIATO QUINTET
. Komorní soubor Belfiato Quintet tvoří studenti hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Soubor získal v roce 2010 1. cenu na soutěži Antonína Rejchy v rakouském Payerbachu. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 110 Kč.

Čtvrtek 23. května
* POHOVKA.
Hostem Ivo Šmoldase bude známý moderátor a bavič Karel Šíp. Hudební doprovod obstarají pánové Půta a Seidl. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory 140 Kč (vstupenky k vyzvednutí na odboru sociálních věcí radnice). POZOR!!! Představení se pro nemoc posouvá na 7. června, vstupenky zůstávají v platnosti.
* SLÁVEK KLECANDR A PRANIC
. Další z pořadů sdružení Napříč, jehož hostem je český zpěvák, písničkář a frontman hudební skupiny Oboroh. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Pátek 24. května
* ČAJÁČ
aneb The Rumčaj’s Party začíná v 18.00 hodin v Sokolovně v Přepeřích. Hrají: TamDoleTma, Traffic Jam, Žízeň a Faith In Sound. Předprodej v septimě Gymnázia Turnov za 80 Kč, na místě 100 Kč.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin kapely SOUNDFALL a ROZUMBROTHERS.
* Od 19.54 hodin hraje Mackie Messer Band v turnovské Divizně.

n201305012249_vakci_95_013_akcekvetenSobota 25. a neděle 26. května
* STAROČESKÉ TRHY
. Program přineseme v samostatném článku.

Sobota 25. května
* DRAHÝ KÁMEN – TURNOV 2013
. Tradiční prodejní výstava drahých kamenů, minerálů, šperků a fosílií. Výstava probíhá v ZŠ ve Skálově ulici od 9.00 do 15.00 hodin. Za dobrovolné vstupné uvidíte acháty sběratelů z Podkrkonoší i spoustu minerálů a broušených kamenů z celého světa. Současně také probíhá den otevřených dveří ve Střední umělecko-průmyslové škole.
* VČELÍ PRODUKTY A LIDSKÉ ZDRAVÍ. Veřejná přednáška MUDr. Radka Hubače. Galerie Muzea Českého ráje, začátek v 10.00 hodin.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI. Dvůr Borčice, Všeň u Turnova, začátek ve 13.00 hodin. Na programu jsou ukázky výcviku koní, projížďky dětí na koních, divácká soutěž ad. Den koní je na ekologické farmě Dvůr Borčice pořádán pravidelně od roku 1992. Je malou přehlídkou chovatelských úspěchů a výsledků výcviku koní místního jezdeckého klubu za uplynulý rok. Akce je také tradičním setkáním milovníků a příznivců koní.
n201305012249_vakci_96_013_akcekveten* Sedmihorské léto 2013: JOSEF ZÍMA A YVETTA SIMONOVÁ. Spojení krále české dechovky a stálice populární hudby přináší koncert nejen pro pamětníky. Zazní jejich neznámější písně i nejslavnější lidovky, kterými se společně zapsali do srdcí veřejnosti. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky, začátek v 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 230 Kč. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz.

Neděle 26. května
* NEDĚLNÍ ODPOLEDNÍ ČAJE.
K tanci a poslechu hraje Dechová hudba Český ráj. KC Turnov, začátek v 15.00 hodin, vstupné 30 Kč.

Pondělí 27. května
* Benefiční večer: POMOC PRO KANDAY
. V Pákistánu, v oblasti Ghanche, Gilgit-Baltistán ve výšce téměř 3000 metrů nad mořem leží vesnice Kanday s více než 1300 obyvateli. Projekt pomoc pro Kanday založila v roce 2011 Jana Rakoncajová pod záštitou turnovského Centra pro Rodinu Náruč. V roce 2012 projekt zaštítilo a finančně podpořilo město Turnov. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Úterý 28. května
* Večer Na Sboře: C&K POVÍDKY HAŠKA JAROSLAVA
. Komponovaný pořad v podání divadla jednoho herce Jiřího Brože se koná u příležitosti 130. výročí narození spisovatele Jaroslava Haška. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.      

Středa 29. a čtvrtek 30. května
* ZÁVĚREČNÝ KONCERT ZUŠ Turnov. 
Opět po roce se turnovské veřejnosti představí žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru. Městské divadlo, začátky vždy v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč, žáci školy vstup volný.

Čtvrtek 30. května
* PARTIČKA.
Show, kterou znáte z televize, na pódiu turnovského letního kina. Začátek ve 20.00 hodin.

Pátek 31. května
n201305012249_vakci_97_013_akcekveten* Sedmihorské léto 2013: MIROSLAV ŽBIRKA
. Jedinečný koncert slovenského zpěváka ověnčeného mnoha prestižními cenami. Nenechte si ujít vidět a slyšet tuto legendu! Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 360 Kč, na místě 430 Kč. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz.

Sobota 1. června
n201305112334_vakci_113_013_bouda* BOUDA NA ULICI 2013 proběhne již tradičně od 14.00 do 18.00 hodin v rámci Mezinárodního dne dětí v turnovském městském parku za letním kinem. Prostor se opět naplní padesátkou dovednostních, vzdělávacích a zábavních atrakcí pro nejmenší, mládež, rodiče i seniory. Vedle již tradičně oblíbené pěny, výtvarného řádění, tažení automobilu na laně, obřího nafukovacího centra Alcatraz, airsoftu, jízdy na traktůrcích či bednolezení se můžete těšit i na nové překvapivé atrakce.
Bouda na ulici se více a více stává místem pro setkání celých rodin, starých přátel či vybití energie pro mladé. Toto vše je možné za rozvíjející se spolupráce s množstvím partnerů a sponzorů jako jsou Jednota bratrská, Nová naděje o. s.,  Junák – středisko Štika Turnov,  Žlutá ponorka, atletický klub AC Syner, městská i republiková policie, Město Turnov, KCT, firma Zikuda a mnozí další. Vstup je zdarma. Na místě bude možnost občerstvení. Akce se koná za každého počasí.
n201305092056_vakci_112_013_hasici* 90 LET HASIČŮ V KACANOVECH. Soutěž v hasičském útoku, Klauni z Ráje (skákací hrad), hasičské hry o ceny. Hudební program: Waldovy Matušky – od 15.00 hodin (Kacanovský band), Turnovanka – od 16.30 hodin (dechovka), Gradace – večer (rock). Akce probíhá do 14.00 hodin na louce u koupaliště. Občerstvení zajištěno. Pořádá SDH Kacanovy a obec Kacanovy za podpory kacanovských spolků a sponzorů.

PŘIPRAVUJE SE
* Pátek 28. června: FUNKIN‘ TURNOV
– hudební festival, který již devátým rokem přináší do Turnova energický koktejl kvalitní hudby v podání nejenom funky kapel. Letos se můžete těšit na hlavní hvězdu v podání sólového projektu Tonyi Graves, návrat domácí kapely Funk Corporation a další zajímavé účinkující. Funkin‘ Turnov se i letos koná na tradičním místě v Atriu Muzea Českého ráje. Začátek je v 19.00 hodin. Akce se koná za každého počasí!

монстер хай куклы купить куклы монстер хай

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.