SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ATLETIKA, HÁZENÁ A TANEC

0

V sobotu 10. září bojovaly mladé turnovské atletky v Bílině v semifinále České republiky družstev. Nakonec skončily čtvrté, ale za své výkony se určitě stydět nemusí. Ve stejný den úspěšně bojovaly turnovské házenkářky v 1. kole českého poháru. Přes házenkářky favorizované Bělé  pod Bezdězem postupují do druhého kola! V listopadu se v libereckém Centru Babylon koná World Dance Championship 2016. Organizuje turnovská Taneční a pohybová škola ILMA.

ATLETIKA

„BRAMBOROVÉ“ STARŠÍ ŽÁKYNĚ AC TURNOV
V sobotu 10. září se v Bílině uskutečnilo semifinále České republiky družstev v atletice pro kategorii starších žáků a žákyň. Do tohoto semifinále se kvalifikovala dvě nejlepší družstva z Prahy, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Těchto deset týmů soupeřilo o tři postupová místa. Z Libereckého kraje se do semifinále v Bílině kvalifikovalo také družstvo starších žákyň AC Turnov díky výborným výkonům ve třech předešlých kolech krajského přeboru družstev.
Družstvo starších žákyň AC Turnov neodjíždělo na semifinále v roli favorita na postup, ale s cílem vmáčknout se do první pětky. To se nakonec podařilo a holky skončily na krásném 4. místě. Ačkoli byli na prvním nepostupovém místě, tak nemusí smutnit, jelikož měly veliký odstup od míst postupových.
n201609152036_sport_158_016_acTurnovské žákyně měly velmi vyrovnané družstvo, ale nejvíce bodů získávaly ve vrhačských disciplínách především zásluhou dua Marie Hanzlová a Barbora Velíšková. Marii se povedlo vyhrát soutěž v hodu kladivem, výkonem 41,20 m a také skončila čtvrtá v hodu diskem (26,86 m).
Dívkám se velmi dařilo také v bězích na střední a dlouhé tratě. Lucie Sajdlová skončila pátá v běhu na 800 metrů a Tereza Kvapilová doběhla ještě o jedno místo lépe v běhu na 1500 metrů. Jana Zikmundová si zase došla pro krásné 6. místo v chůzi na 3000 metrů v osobním rekordu, který jí katapultoval i na mistrovství České republiky žactva.
O body ve sprinterských disciplínách se postarala Adéla Zikmundová, za zmínku stojí její 6. místo na 150metrové trati. Také 100 metrů překážek byla pro turnovské žákyně silná disciplína, Lenka Bártová doběhla druhá a hned za ní Anna Vinšová ve druhém finálovém běhu.
Jako již tradičně celý program uzavřely štafety na 4 x 60 a 4 x 300 metrů. Sprinterská štafeta skončila pátá ve složení Velíšková, Schwarzová, Šimůnková a Burešová. O jedno místo hůře doběhla štafeta AC Turnov na 4 x 300 metrů ve složení Kvapilová, Sajdlová, Schwarzová a Vinšová.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

HÁZENÁ

* Český pohár žen – 1. kolo: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá p. Bezdězem 21:20 (11:9). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (8/6), D. Aissi (3), J. Nalezencová (3), A. Šafářová (3), C. Davidová (2), V. Ševrová (2), Hadincová M., R. Kohoutová.
V sobotu 10. září bylo v turnovské sportovní hale odehráno utkání 1. kola ČP v házené. V 16.00 hod. nastoupily domácí házenkářky proti hráčkám z nedaleké Bělé pod Bezdězem. Tento celek skončil v soutěžním ročníku 2015/2016 na prvním místě druholigové tabulky (35 bodů – 17 výher, 1 remíza a 2 porážky), zatímco turnovské družstvo skončilo až na místě osmém (17 bodů – 8 vítězství, 1 remíza, 11 porážek). Bylo tedy zřejmé, kdo je v utkání favoritem. Házenkářky z Bělé pod Bezdězem měly soupisku plnou, domácí měly na střídačce pouze dvě hráčky. Po loňském vítězném tažení bělských házenkářek druhou ligou si turnovské hráčky přály pouze uhrát co nejlepší výsledek. 
První branku vstřelila sice domácí hráčka, ale do 9. minuty byly střelecky úspěšnější hostující, které se dostaly do vedení 4:1. Do 17. minuty šňůrou pěti gólů získaly vedení opět hráčky Turnova 6:4. Ve 25. minutě se po kontaktu se soupeřkou v brankovišti zranila domácí brankářka L. Podhajská, ale i přes své zranění poločas dochytala a domácí si dvoubrankové vedení udržely až do konce prvního poločasu.  
Začátek druhého poločasu měly lepší hráčky z Bělé pod Bezdězem, které se do 38. minuty dostaly do vedení 14:12, a tak musely hráčky ze srdce Českého ráje dotahovat. Ve 44. minutě byla brankářka L. Podhajská ošetřována, a tak se do brány na pár minut postavila R. Kohoutová, která předvedla několik výborných zákroků. V 52. minutě svítil na ukazateli neuvěřitelný stav skóre 18:18, o šest minut později (v 58. min.) vedly turnovské házenkářky dokonce rozdílem tří gólů 21:18. I když závěr utkání sice patřil hráčkám z Bělé pod Bezdězem, domácím se podařilo zvítězit o 1 branku.   

2. kolo Českého poháru, kam turnovské házenkářky díky vítězství postoupily, by mělo být hráno o víkendu 8. – 9. října. Do Turnova by mělo přijet prvoligové družstvo z Havlíčkova Brodu. Termín bude ještě upřesněn.

Před tímto utkáním můžete ale přijít povzbudit turnovská družstva již v sobotu – 17. září. V 8.30 hod. začíná ve sportovní hale ve Skálově ulici turnaj starších žákyň v soutěži „Společného přeboru Prahy“. V 15.30 hod. se po delší odmlce na turnovské palubovce představí mladší dorostenky, které vede Marek Novák z Mnichova Hradiště. Družstvo vzniklo spojením turnovských odchovankyň s dorostenkami z Bělé pod Bezdězem a Pardubic. Házenkářskou sobotu uzavře v 18.00 hod. utkání žen. Soupeřkami dorostenek i žen budou hráčky Spartaku Ústí nad Labem. 
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

TANEC

LIBERECKÉ CENTRUM BABYLON SE V LISTOPADU ROZTANČÍ
Připravuje se World Dance Championship 2016 – otevřené taneční mistrovství světa, přivítá tanečníky z celého světa a ti roztančí CENTRUM BABYLON, tentokrát na šest dní (22. – 27. 11. 2016).
Sály, hotel i městečko CENTRA BABYLON v Liberci naplní v listopadu tanec, hudba, tisíce tanečníků a úžasná atmosféra. World Dance Championship 2016 je otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních disciplínách, formách i věkových kategoriích, které se bude v Liberci konat již po „osmé“ a každým rokem se ho účastní více a více tanečníků z mnoha zemí světa. Nejpočetnější bude určitě česká výprava, která má výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Polska, Francie, Belgie, Švédska i Itálie, a letos poprvé i z Jižní Afriky a Jižní Koreji. Akce se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Mgr. Martina Půty. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a na 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit početná mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Ještě stále je možné se přihlásit, stačí se zaregistrovat u České asociace tance, přihlásit se na stránkách akce www.latinofestival.cz a pak přijet ukázat své taneční umění.

Vyhlašovatelem soutěže je mezinárodní organizace WADF www.worldartdance.com, organizátorem soutěže je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova pod vedením Mgr. Ilony Šulcové a Mariana Šulce. Taneční a pohybová škola ILMA se věnuje taneční přípravě dětí, mládeže i dospělých v široké škále tanečních žánrů a má dlouholetou tradici a to již 26 let na taneční scéně. 
Markéta Franicová, ILMA Agency s.r.o. franicova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.