SJEZD DO OHRAZENIC ZE SILNICE I/10 VE SMĚRU OD PRAHY JE NA DVA MĚSÍCE UZAVŘEN

0

Z důvodu rekonstrukce silnice III/2797 v Ohrazenicích dojde k úplné uzavírce provozu na silnici I/10 – sjezd Ohrazenice. A to od 22. června do 20. srpna 2020. Z Nádražní ulice směrem k Pyrámu a dále do Přepeř bude provoz zachován. Dopravu budou řídit jako doposud semafory nebo pracovníci stavby.

„Vyznačena bude objízdná trasa, která povede po silnici I/10 a I/35 do Turnova na sjezd do Nádražní ulice a zpět na nájezd ve směru na Prahu na silnici I/35. Uzavírkou budou dotčené spoje veřejné linkové dopravy,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Liberec Jan Čáp. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.iidol.cz.

Největší problémy jsou očekávány do 19. července, pak by mělo dojít ke zprůjezdnění Přepeřské ulice a tudíž k odlehčení objízdné trasy přes Ohrazenice.
Jak doplnil starosta Turnova Tomáš Hocke, v rámci úpravy sjezdu z dálnice do Ohrazenic bude provedena příprava na budoucí šířkové rozšíření na dva plnohodnotné jízdní pruhy – nájezd na průtah ve směru do centra města. O něj již roky usilují jak město Turnov, tak okolní obce a obyvatelé této lokality. Nájezd by totiž velmi výrazně pomohl dopravě v Nádražní ulici. V místě zbývá vyřešit ještě několik důležitých věcí, jako jsou veřejné osvětlení, protihluková zeď a další. Ke stavbě nájezdu na průtah v Ohrazenicích by mohlo dojít nejdříve v roce 2022.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sjezd z dálnice od Prahy do Ohrazenic je zhruba na dva měsíce mimo provoz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.