POMOZTE VYTVOŘIT TICHOU STEZKU KLOKOČSKÝMI SKALAMI

0

Projekt Tichý hrad Rotštejn zpřístupnil zříceninu jednoho z nejstarších hradů Českého ráje pomocí QR kódů s nahranými videi v českém znakovém jazyce. U neslyšících má velký úspěch. V období od 5. června do 30. září navštívilo hrad 308 neslyšících návštěvníků. Hrad Rotštejn je první památka provozovaná dobrovolnickým spolkem na území Česka a Slovenska, která je neslyšícím zpřístupněna touto cestou!

Na základě tohoto úspěchu přichází další společný projekt spolku Ochrana Klokočských skal a Tichého světa, o. p. s., za podpory geoparku Český ráj a mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách ®. Tentokrát se jedná o projekt Tichá stezka Klokočskými skalami.

Cílem této akce je navázat na zpřístupnění hradu Rotštejn a umožnit tak neslyšícím strávit v kraji pod Kozákovem aktivně a plnohodnotně celý den formou naučného výletu. Podpořte naši snahu upravit pět velkých panelů naučné stezky v Klokočských skalách pro neslyší formou videí ve znakovém jazyce, která budou moci zhlédnout po načtení QR kódů doplněných na těchto informačních tabulích. V červnu 2018 proběhne zveřejnění QR kódů na informačních tabulích a představení naznakovaných textů pro neslyšící na webových stránkách www.hradrotstejn.info.

Veřejná sbírka byla zahájena 6. prosince a ukončena bude 6. ledna 2018. Číslo účtu je 101 7777 101/0300, variabilní symbol projektu 20175405. Více se dočtete na webu:
http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/liberecky/2016736/ticha-stezka-klokocskymi-skalami?amount=100&_fid=2okw.
Děkujeme!

Za Tichý svět, o.p.s. a OKS, z. s., Hana Talli Hlubučková, hana.talli.hlubuckova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.