SANTO WOREAL VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM

0

Santo Woreal, vlastním jménem Sváťa Vorel. Turnovský rodák známý hlavně v subkultuře skateboardingu. Skejťák tělem i duší, pořadatel skateboardingových závodů, ale také raper, který před dvaceti lety vystupoval se Sups clanem a nyní ho můžete vidět rapovat společně se zpěvačkou Payyou Matys, resp. v rámci celého bandu Tribal Force. To je v kostce představení umělce, který vydává svoje druhé album s názvem WOReal. Druhé proto, že to první vyšlo právě v rámci party Sups clan v roce 2005. Nová věc je tedy průřezem tvorby za posledních patnáct let. Na albu je spousta hostů. Hlavně již zmiňovaná Payya, ale i další. Najdete na něm jak oldschoolové záležitosti, tak i takové, které se ortodoxnímu hip hopu naprosto vymykají.

„Někdy se mně při tvorbě textů stane, že si možná trochu protiřečím, ale to ať si každý přebere po svém. Jinak jsou to texty hlavně o společnosti, o konzumu, o politice, také o práci. Takový trochu protest proti systému,“ přibližuje svoji tvorbu sám autor a dodává, že nejdůležitější je, aby měl text smysl. Nelíbí se mu, když si hip hop v Čechách rád hraje na to, co není, a i to se v jeho textech promítá. Hudební linku alba mají na svědomí DJ SaLi a DJ Nawex.

Santo Woreal je součástí uskupení Tribal Force, které se nyní formuje kolem Payyi Matys. Tohle album by tedy mělo být uzavření staré etapy a začíná nová, s živou kapelou. To určitě dodá nové nápady, novou inspiraci a vlastně i nový směr, například do vod punku nebo hard core.

Křest alba WOReal byl plánován na 9. května v turnovské kavárně KUS. Vzhledem k současným omezením souvisejícím s pandemií koronaviru se křest uskuteční online – podrobnosti najdete ZDE.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
Foto M. Kravec

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.