REKUPER SYCHROV ZANEDLOUHO OSLAVÍ TŘICET LET. STÁLE SI UDRŽUJE RODINNOU ATMOSFÉRU

0

Společnost Rekuper Sychrov byla založena v květnu 1993 jako plně česká firma. V současné době je vlastněna třemi společníky. Technická i výrobní základna firmy, sestávající z výrobních hal, sociální a administrativní budovy, expedice a skladů včetně manipulačních ploch se nachází v obci Husa mezi Paceřicemi a Sychrovem kousek od dálnice. Z areálu firmy máte Turnov a Český ráj jako na dlani.

Základní činností firmy je výroba větracích jednotek s rekuperací tepla, určených především pro halové objekty, a to včetně projektování a montáží. Na těchto zařízeních jsou uplatněna autorská osvědčení společníků firmy, především v ojedinělé konstrukci plastového rekuperačního výměníku. Tato vzduchotechnická zařízení jsou průběžně modernizována a vyvíjena jsou zařízení nová.

Dalším výrobním oborem je výroba plechových dílů z nerezových a konstrukčních ocelí, především formou subdodávek pro další firmy. Zde postupně dochází k významným změnám ve struktuře výroby, umožněným nákupem a zaváděním nových technologií. Především se jedná o CNC zpracování plechů vysekáváním, ohraňováním a laserovým řezáním, na které se firma specializuje.
Třetím oborem činnosti je výroba, návrhy technických řešení a montáž zařízení na regulaci průtoku odpadních vod, především plovákových regulátorů, které jsou vyráběny z nerezových ocelí. Tato ojedinělá konstrukce německé firmy APA byla právě prostřednictvím Rekuperu uvedena na český trh jako novinka.
Významným doplňkem je práškové lakování.

„Spojujeme tedy vlastní výrobu s obchodní činností, s projektovou činností a také s ekologií, protože se snažíme na trh uvádět ekologicky šetrné výrobky. Základem je kvalitní, profesionální práce od posledního dělníka ve výrobě po manažery v kanceláři. Pořád držíme rodinné zázemí a atmosféru, jako to bylo na začátku našeho podnikání,“ říká jeden ze společníků Pavel Vondrák.

Pro zaměstnance je tu připraveno hned několik benefitů, jako pět týdnů dovolené, každoroční navýšení mzdy, na stravování firma zaměstnancům přispívá polovinu nákladů, podporuje životní pojištění. Věrnostní odměny, stejně jako mimořádné finanční podpory při životních jubileích či důležitých životních krocích, jako je třeba svatba, to tady berou jako samozřejmost. K dobrému pocitu přispívá i moderní a čisté prostředí, které by na takové úrovni ve výrobním závodu ani člověk nečekal.

„Fluktuace u nás je minimální, spíš, jak se postupně rozvíjíme, máme potřebu dalších pracovníků, které si umíme i sami vychovat. Máme tu většinu mistrů, kteří se postupně vypracovali z dělnických profesí. Stejně tak někteří naši programátoři původně nastoupili do dělnických profesí. Když má někdo chuť na sobě pracovat, tak má u nás zelenou a všemožnou podporu. Věřím, že tohle se nám potom vrací, že o Rekuperu v našem regionu neslyšíte od lidí nic špatného, tedy alespoň doufám,“ doplňuje s úsměvem Pavel Vondrák.

Rekuper Sychrov má v současné době 90 zaměstnanců. Při stoupajícím obratu firmy stoupá i podíl exportu, který činí asi 25 % výrobních kapacit, firma své výrobky nejvíce vyváží do sousedního Německa. Společnost věnuje vysokou pozornost kvalitě svých výrobků, o čemž svědčí i to, že je zaveden systém řízení jakosti podle norem ČSN EN ISO 9001:2016. Certifikace, včetně kontrolních auditů, je prováděna společností TÜV Rheinland. Své výrobky firma pravidelně prezentuje na prestižních výstavách, jako Aqua-therm Praha či Vodovody a kanalizace Praha. (PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.