Foto týdne/únor 2012/01

0

NOVÁ KRÁLOVNA TURNOVSKÉHO SPORTU: MICHAELA GOMZYK OMOVÁ V sobotu 4. února v podvečer se v kině ve Střelnici uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Turnova za uplynulý rok. Jednalo se již o 20. ročník populární ankety! A protože rok 2011 byl na sportovní úspěchy velmi bohatý, nominováno bylo odbornou komisí v kategorii jednotlivců celkem 13 sportovců. Hlasováním porotců se stala vítězkou 30letá Michaela Gomzyk Omová z oddílu radiového orientačního běhu, na 2. místě se umístil Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu a třetí skončil cyklista Jan Čapek. Nejlepším družstvem dospělých byl vyhodnocen oddíl orientačního běhu TJ Turnov, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka. Trenérem roku je Andriy Gomzyk z oddílu radiového orientačního běhu, na druhém místě skončil Dušan Král z AC Syner Turnov a třetí byl Jiří Šimek z FK Pěnčín-Turnov. Cenu veřejnosti hlasováním na serveru Turnovskovakci.cz získal Tomáš Dlabaja (celkem na serveru TvA hlasovalo 1366 respondentů). Do zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni fotbalista Josef Netušil a Vladimír Stránský ze skautského střediska Štika (byl též u založení oddílu orientačního běhu). Vítězka hlasování v kategorii jednotlivců, Michaela Gomzyk Omová, má za sebou opravdu superúspěšný rok. Ve své disciplíně získala vloni tři individuální zlaté medaile na mistrovství Evropy, dvě týmová zlata na mistrovství Evropy a k tomu tři tituly mistryně České republiky. Turnovská závodnice se tak nesmazatelně zapsala do historie tohoto sportu. Navíc v klasickém orientačním běhu vybojovala účast v reprezentaci ČR na světovém poháru v Liberci a získala tak první body do světového poháru. Na své konto si připsala druhé místo na MČR ve tříčlenných štafetách a byla členkou mistrovské, sedmičlenné štafety na MČR klubů v dresu TJ Turnov. Jak sdělila v rozhovoru pro TvA, nedokáže vyzdvihnout žádný z loňských úspěchů, cení si všech stejně. „Cílem letošního roku je pro mě nominace na mistrovství Evropy v klasickém orientačním běhu, na podzim je mistrovství Evropy v radiovém orientačním běhu v Srbsku,“ přiblížila Michaela Gomzyk Omová. Ta vrcholový sport dělá 15 let, nejlepší turnovskou sportovkyní byla již v letech 2000 a 2005. Zdraví ji slouží a nechybí ji ani motivace pokračovat ve vysokém tempu dál a pokusit se dosáhnout ještě na nějaký individuální či kolektivní úspěch. (Snímek je ze slavnostního předávání ocenění nejlepším sportovcům. Kromě Michaely Gomzyk Omové jsou na fotografii ještě Tomáš Dlabaja, Jan Čapek a Jakub Oma. Další fotografie najdete také v samostatném fotoalbu na Facebooku TvA.)