POMNĚNKOVÝ DEN PŘIPOMÍNÁ ZTRACENÉ DĚTI

0

Pomněnkový den se od počátku 80. let minulého století každoročně připomíná 25. května. Dne 25. května 1979 zmizel v New Yorku na cestě do školy šestiletý Etan Patz. V následujících letech začaly nejrůznější organizace připomínat tento den v souvislosti se zmizelými dětmi, v roce 1983 označil prezident USA Ronald Reagan 25. květen za Den pohřešovaných dětí. V Evropě se připomíná od roku 2002.

V České republice se tento den zdůrazňuje jako tzv. pomněnkový den od roku 2004. Záměrem je zejména prevence a osvěta, a to zejména na téma, jak vést efektivní komunikaci s Policií ČR v případě, že se rodičům ztratí dítě. Každoročně se totiž v naší republice ztratí stovky dětí.
V úterý 25. května dopoledne zastavovali policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje na turnovském náměstí rodiče s dětmi a upozorňovali je na tuto skutečnost. Ukázali jim mj. speciální aplikaci na mobilu, dětem kromě drobných dárků rozdali náramky, tzv. ztracenky, na které rodiče mohou napsat jméno dítěte a kontakt.

…snímek z preventivní akce na turnovském náměstí

Ambasadorem projektu se v letošním roce stal známý zpěvák a hudebník Marek Ztracený, se kterým byla natočena k tomuto tématu tři videa, jedno z nich je ZDE:

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.