PŘÁL BYCH SI, ABY NÁM OBČANÉ DŮVĚŘOVALI A LUMPOVÉ NA NÁS NEVZPOMÍNALI V DOBRÉM, ŘÍKÁ NOVÝ VELITEL TURNOVSKÝCH POLICISTŮ

0

Od ledna má turnovské obvodní oddělení Policie České republiky nového velitele. Vladimíra Studničku vystřídal Milan Drahoňovský (43), který dosud působil ve funkci zástupce vedoucího policejního oddělení. „Přál bych si, abychom se vždy se ctí dokázali vyrovnat s povinnostmi danými zákonem a aby policisté uměli přidat i něco navíc. Ať nám slušní lidé důvěřují a pachatelé trestných činů na nás nevzpomínají v dobrém,“ uvádí  Drahoňovský.

Podle něho bude jeho nejdůležitějším úkolem vytvořit fungující štít při ochraně před majetkovou trestnou činností, která na Turnovsku představuje až 80 procent všech trestných činů. „Turnovsko je velmi dobře dostupné, je dopravní křižovatkou, pachatelé přijíždějí po dálnici a za pár minut po spáchání trestného činu mizí. Nejvíce trestných činů se na území našeho oddělení týká vozidel, ať už jde o vloupání do nich, nebo odcizení, další trestná činnost souvisí s rekreačními objekty, kterých je v Českém ráji požehnaně. Zaznamenáváme také případy vloupání do bytů, domů a podnikatelských objektů. Potírání této trestné činnosti bude pro nás v nejbližším období nejdůležitější,“ řekl Milan Drahoňovský.

n201001051840_zap_04_010_policieTurnovské obvodní oddělení je v současnosti velmi dobře vybaveno, starší fabie už zcela nahradily nové octavie, jedna je k dispozici i se silným upraveným motorem, takže může směle na dálnici konkurovat rychle ujíždějícím vozidlům pachatelů. Na oddělení přibude také několik dalších policistů, kterých je tu dlouhodobě pod plánovaným stavem. „Na jaře přijde pět čerstvých policistů ze školy, to nás bude už třicet dva. Plánovaný početní stav na oddělení je třicet šest a já doufám, že tento stav brzy naplníme. Potom budeme také více vidět v ulicích a v přilehlých obcích, jak si to veřejnost dlouhodobě přeje. Už nyní například máme o víkendech ve službě v noci až pět policistů a v týdnu sloužíme v noci ve trojici,“ vypočítává Drahoňovský změny v chodu oddělení. Nový velitel státní policie také zdůraznil snahu o zlepšení spolupráce s městskou policií, která je pro obě složky velmi důležitá. Novým zástupcem Milana Drahoňovského je od ledna Václav Švihel, který před tím dlouhodobě působil v Praze a nyní se vrátil do rodného Rovenska pod Troskami.

 

Turnovští policisté řešili v roce 2009 celkem 524 trestných událostí. Trestná činnost má v našem regionu dlouhodobě sestupnou tendenci. Rekord 835 trestných událostí z roku 2007 asi nebude ještě dlouho překonán. Hodně pachatelů tehdejší trestné činnosti je totiž za mřížemi…

 

K 1. lednu 2010 došlo u policie k jedné zásadní změně i na krajské úrovni. K tomuto datu vzniklo nové Krajské ředitelství Policie ČR Libereckého kraje, v jehož čele je Milan Franko, který před tím působil ve funkci okresního ředitele policie v Semilech. Z původních osmi krajských ředitelství je nyní 14, což plně koresponduje s územně-správním členěním České republiky (dosud okres Semily podléhal východočeské policejní správě v Hradci Králové a ostatní okresy Libereckého kraje patřily pod Ústí nad Labem). Jak uvedla MFDnes, od ledna pracuje na novém krajském ředitelství 237 policistů a 253 občanských zaměstnanců. Celkem má policie v našem kraji téměř 1800 lidí – přes 1450 policistů a více než 320 občanských zaměstnanců. Letos na jaře začne stavba nového sídla krajské policie v Liberci za 320 milionů korun s termínem dokončení na konci roku 2011.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.