V TURNOVĚ OTEVŘELI KLUB AKTIVNÍCH SENIORŮ

0

Dnes po poledni byl pod patronací turnovských Zdravotně sociálních služeb otevřen Klub aktivních seniorů. Najdete ho v budově Penzionu pro důchodce, dům „D“, Žižkova, čp. 2047 (vchod z boku domu). O zahájení činnosti byl ze strany seniorů opravdu zájem, na místo jich dorazilo přes pět desítek. Docházka do klubu je volná, bez závazků, registrace, členských příspěvků apod. „Jestli jste sami doma a chybí vám společnost vrstevníků, hlavně pro vás je klub určený. Pokud nebudete chtít, nemusíte se zapojovat do žádných aktivit, můžete se jenom dívat, poslouchat nebo si při kávě nebo čaji popovídat se sousedem,“ vyzývají organizátoři. Podrobnosti najdete na webových stránkách Zdravotně sociálních služeb Turnov – www.zsst.cz.

„Tuhle iniciativu vítám. A podtrhl bych slovo aktivní. Každá životní fáze má své starosti i radosti, já si myslím, že by si člověk měl užít každé období života. A proto je zde Klub aktivních seniorů, aby se něco dělo. Nepůjde pouze o pěkné posezení, což je také důležité, ale organizátoři vymýšlejí program s vycházkami a poznáváním. Navíc je třeba ocenit dobrovolnou práci několika lidí, kteří za touto aktivitou stojí,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke při zahájení provozu klubu.
n201409042030_oso_91_014_kasStarosta také přímo na místě vyslechl stížnosti i náměty přítomných seniorů. Připomínky se týkaly například cest v parku, nedostatku laviček ve městě, byly zde požadavky na úpravu některých ulic i stížnost na aktuální stav penzionů pro seniory v Žižkově ulici. „Domy byly postaveny na začátku devadesátých let, kdy ještě platily trochu jiné standardy pro stavební práce. Stavělo se rychle a ne moc kvalitně. Roky nám do domů na různých místech zatéká, byty jsou špatně dispozičně řešené,“ vypočítává starosta města. Podle něho šlo v letošním roce na opravu střechy jednoho z domů 5,5 mil. Kč a stejně to ještě nestačí. V domech chybí například nákladní výtah a spousta dalších drobností. V příštích letech se město řádné rekonstrukci domů nevyhne…

Program Klubu aktivních seniorů na nejbližší týdny:
* 11. 9. – od 13. 30 přivítáme pana J. Sejkoru, který nám bude pravidelně vyprávět a promítat fotografie ze svých cest po světě, tentokrát se podíváme na sever Nového Zélandu.
* 18. 9. – od 13.30 beseda s promítáním mykologa Petra Hampla.
* 25. 9. – od 12.30 návštěva výstavy fotografií o přírodě v městské knihovně, krátký výlet do okolí Turnova.
* 2. 10. – „ Můj oblíbený hrneček“ – každý zájemce bude mít možnost si přinést svůj oblíbený hrneček na čaj nebo kávu, který rád používá a ke kterému se váží nějaké vzpomínky…
* 9. 10. – „Bavíme se sami“ – odpoledne plné her, každého, co baví – deskové hry, karty, elektronické šipky, sudoku, pexeso… (povídání při kávě a čaji).

(Kontakt pro zájemce z řad seniorů: Marie Sejkorová, tel. 608 983 120, e-mail: maru.sejkora@seznam.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.