PASÁŽ KINSKÝ ŽIJE

0

První březnový čtvrtek se v turnovské Pasáži Kinský v Hluboké ulici konala malá slavnost u příležitosti zahájení provozu nových služeb. Pasáž v dnešní podobě funguje od roku 2006, kdy se o ní začal starat Miloš Ptáček, jeden z potomků rodiny, které byl objekt vrácen v restituci v roce 1992.

„V roce 2006 byly prostory pasáže otevřeny v nové podobě, měl jsem tehdy vizi menších krámů s nějakým posezením, kde by lidé uprostřed města mohli trávit i volný čas. Jenže bohužel i v Turnově platí, že když dobře nezaparkujete, tak lidé nepřijdou v takové míře, aby se malé obchody uživily,“ přibližuje Miloš Ptáček. Postupně se tedy obchody začaly měnit na prostory služeb. Cvičila a cvičí se tu jóga, je zde kosmetický salon, při vstupu z ulice prodejna se sportovními potřebami ALPINE PRO a na druhé straně oblíbený obchod ADRA.

Na začátku března byl slavnostně zahájen provoz dvou nových služeb. Je to gongová lázeň, kterou provozuje Jitka Dahlhausenová (ZDE), druhou službou je tetovací studio, dnes jediné v Turnově, navíc provozované profesionálním tatérem s mezinárodní zkušeností. Budou se tu prodávat i peruánské šperky a bude zde probíhat výuka španělštiny.

„Doufám, že nás už nečekají žádná omezení typu koronaviru, která dost podnikání ve službách poznamenala, a že se novým i těm stávajícím službám, které v Pasáži Kinský fungují, bude dařit. Co se objektu týká, přede mnou je ještě jedna velká výzva. Moc lidí o tom neví, ale pod domem jsou nádherná tři patra sklepů. Původně se tu prý vařilo pivo, byla tady ledárna. Zatím nepřišla ta správná myšlenka, jak sklepy využít, tak uvidíme,“ shrnul Miloš Ptáček. Ten je rodilý Pražák, ale jak vždy zdůrazňuje, část dětství, a hlavně prázdniny prožil vždy u svého dědy Františka Kinského v domě v Koněvově ulici. Turnov považuje za příjemné místo k žití.

Turnov má profesionálního tatéra, je jím Jorge Gonzalo Medina Ladron de Guevara, původem z Peru. Tatérské studio v poslední době provozoval v Německu, nyní se s českou manželkou přestěhoval do Turnova.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.