PRVNÍ GONGOVÉ LÁZNĚ NA TURNOVSKU PŘIVÍTALY NÁVŠTĚVNÍKY

0

Zažitou představu o tom, jak vypadají lázně, boří nové studio, které funguje od února v turnovské Pasáži Kinských v Hluboké ulici. V těchto lázních návštěvníci nenajdou žádné vany ani bazény, koupat se tam přesto budou. A to ve zvucích. Jedná se o první gongové lázně na Turnovsku.

Jak taková lázeň probíhá? Odehrává se v příjemném prostředí komorního studia. Stačí přijít v pohodlném oblečení a s sebou vzít podložku. Důležitá je příprava na uvolnění energetických kanálů v těle. Začíná se dechovou meditací, pak už člověk ulehne na podložku a přichází na řadu gongová lázeň. Terapeut rozezní gongy a další nástroje, které využívá. Těmi jsou tibetské mísy, chrastítka či zvonkohry.

„Gong je silným posvátným a starodávným nástrojem léčení, omlazení a transformace. Vytváří mocné zvukové vlny, které je možné vnímat celým povrchem těla. Na fyzické úrovni gong uvolňuje napětí a bloky v těle, stimuluje lepší fungování hormonálního systému, posiluje a léčí nervový systém. Fyzická bolest i některé nemoci mohou být často spojeny s příčinami souvisejícími s emocemi a stresem, proto gong příznivě ovlivňuje fyzické zdraví i v těchto oblastech,“ vysvětlila Jitka Dahlhausen, terapeutka gongovými vibracemi, která gongové lázně v Turnově otevřela. Používá unikátní vzácné nástroje, mimo jiné šestnáctikilogramovou tibetskou mísu z Indie, které jsou v celé republice jen tři. Též velké terapeuticke gongy Paiste a Tam Tam, což jsou výjimečné ručně dělané nástroje.

Gongové lázně jsou otevřené všem lidem, kteří na sobě chtějí pracovat, zklidnit se a uvolnit. Není potřeba žádná předchozí zkušenost. „Gongová lázeň přenese lidi do hluboké meditace, aniž by museli něco dělat. Posiluje parasympatické nervstvo, skrze něj dochází k léčení,“ přiblížila Jitka Dahlhausen.
Gongová lázeň trvá 49 minut. Tradice gongu vychází z jógy a pro ni je důležité číslo 7 – máme sedm hlavních čaker, hraje se pro každou z nich. Lázeň tedy trvá sedm krát sedm minut. Pro koho je lázeň vhodná? Doporučena je lidem, kteří chtějí na sobě pracovat, zklidnit se a uvolnit se. Pomáhá i na fyzické problémy, jako jsou bolesti svalů či kloubů. Na fyzické úrovni člověk může pocítit účinky v tom, že se mu zlepší spánek a cítí se více odpočinutý. A funguje jako zdroj energie.

Kromě skupinových gongových lázní je možné přijít i na individuální terapie. Je potřeba se předem objednat na www.jogajitka.cz
(PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.