TURNOVSKÝ SKAUTSKÝ FILM Z ROKU 1934 A JEDNA VÝZVA K TOMU

0

V sobotu 15. prosince se v konferenčním sálu hotelu Karel IV. uskutečnilo promítání starého skautského filmu z roku 1934. Na tuto uzavřenou projekci bylo pozváno několik desítek skautských členek a členů, kteří v obdobích svého skautování (v dobách předválečných, mezi lety 1946-1948 a na konci šedesátých let) mohli znát některé zde zachycené osoby a pomohli by nám je pojmenovat a zařadit. Nejstarší divák se narodil v roce 1928, přesto jeho zážitky a střípky vzpomínek zajímavě dokreslovaly zachycené okamžiky na filmovém páse. Krásný okamžik nastal tehdy, když jedna z divaček (nar. 1930) byla na filmu rozpoznána – tehdy jako nejmladší děvče skautského tábora na Zábrdce!

Potěšilo nás, že mnozí s radostí zavzpomínali na období svého mládí a na prožité události, které se jim nesmazatelně vryly do paměti.

n201212271818_vakci_307_012_skautiTurnovské skautské středisko oslaví v roce 2016 již celé století od svého založení. V rámci připravovaného programu plánuje oficiálně uvést svůj skautský film v původním rozsahu. Některé momentky mohou být zajímavé i pro širší veřejnost, protože zde je zachyceno sokolstvo, armáda, vedení města i ulice a domy starého Turnova.
V závěru promítání byli vyzváni všichni dávní členové členky, aby se zapojili do přípravy pamětní publikace a své vzpomínky, zážitky a pocity předali současné generaci. Tuto výzvu si dovolujeme směrovat také ke čtenářům TvA: Pokud jste byly členy turnovského Junáka (či oddílů sboru skautů Českého ráje, případně Psohlavců, skautů DTJ apod.), sepište – třebas jen rukou – prosíme, svoje vzpomínky nebo poznámky, které znáte z vyprávění svých rodičů, a kontaktujte nás. Vaše vzpomínky rádi otiskneme v připravovaném almanachu.

Viktor Tomek
skautské středisko 514.02 Štika Turnov
tomek.viktor@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.