PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET, HLASOVÁNÍ KONČÍ 10. PROSINCE

0

V letošním roce byly přihlášeny a splnily všechna kritéria participativního rozpočtu Tvoříme Turnov čtyři projekty.

PŘEVLÉKÁRNA NA NÁPLAVCE
Jde o místo nedaleko autobusového nádraží, kde byla zrekonstruována náplavka. Místo se čím dál víc těší zájmu veřejnosti, stal se z něho prostor vyhledávaný a udržovaný. Řada lidí se sem několikrát za den chodí koupat do řeky Jizery a lokalita je i oblíbeným výstupním stanovištěm vodáků. Jediné, co na náplavce chybí, je možnost se v klidu převléknout. Proto vznikl nápad na postavení převlékárny, která by byla důstojným doplňkem tohoto prostoru a mimo jiné zakryla WC. Převlékárna je plánována ze dřeva, na zemi dlaždice. Kvůli případné povodni bude k zemi přichycena tak, aby byla možnost rychlého odstranění. Dřevěnému stylu převlékárny by šly přizpůsobit i odpadkové koše a doplnit stojan na kola.
Předkladatel: Štěpánka Šťastná, místo: náplavka u autobusového nádraží, předpokládané náklady: 200.000 Kč.

DOPLNĚNÍ NOVÝCH PRVKŮ DO STÁVAJÍCÍHO DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ V DĚLNICKÉ ULICI
Hřiště v Dělnické ulici je určené především pro malé děti do šesti let. Větší se tam tolik nezabaví, chybí pro ně další atrakce, a tak hledají zábavu v ulicích, což je vzhledem k provozu v nedaleké Bezručově ulici nebezpečné. Cílem je tedy možnost většího využití hřiště i pro větší děti a zároveň pokrytí dostatečné kapacity pro stávající uživatele. Navrhujeme přidání nových aktivit, dřevěných prvků – multifunkční systém „posilovna“, posilovací sestava „sedy lehy“, prvek „branka“ (pro kopání fotbalovým míčem) a pro bezpečné odstavení dětských kol také „kolánek“. Stávající oblíbené pískoviště bychom chtěli doplnit o zastínění, aby bylo využitelné i v době parného léta.
Předkladatel: Hana Cháma, místo: Dělnická ulice v Daliměřicích – vnitroblok mezi bytovkami, předpokládané náklady: 295.000 Kč.

ODPOČINKOVÉ MÍSTO VEDLE „HASIČÁRNY“ NA KADEŘAVCI
Projekt navrhuje vytvoření odpočinkového místa, které by bylo určené pro společné setkávání dospělých i dětí. V lokalitě by vznikly nové herní prvky, byl by doplněn mobiliář a počítá se i s výsadbou a úpravou zeleně. Převážná část by byla řešena dodavatelsky, s částí by pomohl místní sbor dobrovolných hasičů. Herní prvky jsou k využití pro děti ve věku 2 až 15 let. Patří mezi ně například prvek „jezevčík“, houpačky, skluzavka s tabulí, v lokalitě by vzniklo nové pískoviště s plachtou (2,5 x 2,5 m) a byly instalovány stůl a lavičky pro šest až osm osob a odpadkový koš. V neposlední řadě se počítá s dráhou pro odrážedla, tréninkovou běžeckou dráhou v délce 30 m pro mladé hasiče či s vybudováním ohniště.
Předkladatel: Mgr. Zdeňka Čiháková, místo: louka před hasičárnou na Kadeřavci, předpokládané náklady: 121.859 Kč.

TRAILCENTRUM VE STRUHÁCH
Cílem první fáze projektu (financované participativním rozpočtem) je příprava ve formě kompletní projektové dokumentace a přípravných prací městského trailcentra ve Struhách. Cílem projektu je vybudování lesních stezek (trailů) uzpůsobených pro volnočasové využití široké sportovní cyklistické veřejnosti. Navrhovány jsou jednosměrné zpevněné stezky s přirozeným přírodním materiálem o šířce přibližně jednoho metru v délce od 1,5 do 2 km a v rozličných obtížnostech. Stavba městských trailů je jedním z prvních kroků při naplňování vize spolku Area 51 trails a bude mít široké uplatnění pro sportovní vyžití nejen návštěvníků Českého ráje, ale zejména obyvatel přilehlých obcí a měst. Budování tratí mimo pozemky města bude financováno ze zdrojů spolku a od sponzorů. Městské trailcentrum přispěje k lepšímu využití již vybudované sítě cyklostezek, lyžařského areálu ve Struhách, ubytovací, stravovací a parkovací infrastruktury.
Předkladatel: Spolek Area 51 trails, z. s., místo: les vedle vleku v lyžařském areálu Struhy, předpokládané náklady: 300.000 Kč.

HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI
Hlasování o návrzích probíhá od 22. listopadu do 10. prosince 2021 elektronicky na webových stránkách participativního rozpočtu. Hlasování bude ověřováno přes kontrolní SMS. Při hlasování bude použit volební algoritmus umožňující kladné i záporné hlasy.
Viz: https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/otazky/alDsOIhn

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.