PŘÍJEMNÉ ZJIŠTĚNÍ: ZE 40 KONTROLOVANÝCH ŘIDIČŮ NEJEL NIKDO POD VLIVEM ALKOHOLU!

0

Během letních prázdnin probíhá celorepublikový projekt „Řídím, piju nealko pivo“, který Policie České republiky připravila ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. V úterý 4. srpna dopoledne proběhla dopravní akce v rámci tohoto projektu na Turnovsku. Byli do ní zapojeni nejen policisté z dopravního inspektorátu v Semilech a policista z oddělení tisku a prevence, ale také promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven a krajský koordinátor BESIPu. Cílem bylo podpořit a motivovat řidiče k tomu, aby před jízdou ani během jízdy nikdy nepili alkoholické nápoje včetně piva. Pokud přesto neodolají zlatavému moku, mohou zvolit pivo nealkoholické, které je bezpečnou alternativou.

Během akce policisté zkontrolovali na stanovišti u obce Ktová více než 40 řidičů. Kromě žen a mužů za volanty osobních a nákladních motorových vozidel kontrolou pošlo i několik motorkářů a cyklistů. U nikoho z nich nebyl dechovou zkouškou zjištěn alkohol!

V jednom případě byla u osobního vozidla „propadlá technická“ a řidiči proto policisté udělili blokovou pokutu. V ostatních případech byli řidiči naopak odměněni lahví nealkoholického piva a jednorázovým alkoholtestrem.

Jízda pod vlivem alkoholu může mít fatální následky, což ostatně dokazují nelichotivé statistiky dopravních nehod. Od začátku tohoto roku do 31. července došlo na silnicích okresu Semily k 288 dopravním nehodám. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to o 31 nehod více. Ubylo však řidičů pod vlivem alkoholu, kteří způsobili dopravní nehodu. Během prvního pololetí letošního roku jich bylo 17, ve stejném období loňského roku bylo těchto hříšníků 22.

Řidičů pod vlivem alkoholu bylo za prvních sedm měsíců letošního roku zjištěno 44. Z toho bylo 35 řidičů motorových vozidel. Těch, co jeli po požití návykových látek, bylo šest. Za stejné období loňského roku to bylo 53 řidičů, kteří byli opilí. Z nich bylo 41 řidičů motorových vozidel. Pod vlivem návykových látek bylo řidičů 12.

Petr Kmínek, KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí územního odboru Semily

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.