PARKOVÁNÍ JE MOŽNÉ PLATIT BEZHOTOVOSTNĚ

0

Město Turnov informuje o nové možnosti platit parkovné pomocí SMS zprávy nebo mobilní aplikací. Od začátku října 2017 přibude v Turnově možnost platit parkovné komfortním bezhotovostním způsobem prostřednictvím mobilního telefonu. Cílem nového způsobu platby parkovného je nabídnout řidičům jednoduchý a rychlý způsob úhrady za stání na území města.

Současné parkovací automaty vyhovují k zajištění základní platební funkcionality, avšak nejsou mobilní a vyžadují fyzickou přítomnost řidiče k provedení platby. V případě, že řidič chce prodloužit hrazenou dobu parkovného, tak se musí dostavit zpět ke svému vozidlu. Provozovatelem služby se stala společnost Globdata, která spravuje stejnou službu pro další města v Libereckém kraji i dále v České republice.
V Turnově, obdobně jako v jiných okolních městech, je možné využít úhradu parkovného pomocí SMS zprávy tzv. prémiovou SMS zprávou nebo aplikací určenou pro chytré telefony. Přesné pokyny pro plátce parkovného a další podrobné informace včetně kompletního ceníku jsou dostupné na tabulích u každého platebního automatu ve městě a také na webových stránkách města.

Postup je velmi jednoduchý. Do SMS zprávy napíšete: TUR – mezera – číslo automatu, např. 02 – mezera – RZ vozidla. Zprávu odešlete na tel. číslo 902 06. Platit můžete i pomocí aplikace SEJF, kterou si stáhnete do chytrého telefonu.

(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.