OKRES TURNOV? ROZHODNOU POSLANCI A SENÁTOŘI

0

Ani petice se 7 800 podpisy doručená do poslanecké sněmovny začátkem nového roku zatím nic nezmohla. Vláda na svém zasedání 4. února vznik nového okresu Turnov neschválila. Turnovsko má zůstat pod okresem Semily, snad jen Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) by tu měla zřídit pobočku.

Na území republiky je z pohledu zákona o územně správním členění státu nejproblematičtější právě správní obvod Turnova, který leží na území tří okresů. Řešení v podobě vzniku nového okresu Turnov podporují všechny obce ve spádovém území včetně Libereckého kraje. Vládní návrh zákona budou ještě projednávat poslanci a senátoři.

„Výsledek návrhu vlády nás mrzí. Nadále budeme bojovat přes poslance a senátory za samostatný okres Turnov, případně o zachování stávajícího stavu, tedy příslušnosti obcí z našeho obvodu pod tři okresy. Tato výjimka nám byla přislíbena osobně náměstkem ministra vnitra Mlsnou. S ČSSZ proběhlo minulý týden jednání. Chtějí v Turnově zřídit detašované pracoviště s dvěma úředníky v jednom dnu v týdnu,“ shrnul starosta Turnova Tomáš Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.