LEGENDY SE Z USA VRÁTILY S BRONZEM!

0

* Kickbox/ S pomyslným bronzem na těle a s reálným v kapse se z miamského Orlanda vrátili zpět do Česka bratři Jan a Petr Kazdovi. Populární dvojčata absolvovala další z vrcholných podniků W.K.A., a to mistrovství světa v kickboxu a karate. Zatímco například výprava ze SRN čítala na 200 borců a USA s Kanadou vyslaly po stovce bojovníků, reprezentanti ČR a Českého ráje byli pětinou desetičlenné české minivýpravy a zároveň také jejími vlajkonoši. O to větší bylo jejich překvapení po příjezdu do místa konání.

„Když k vám přijde hlavní rozhodčí Abdul z Libanonu a z tlumočníka při hovoru vypadne, že vás rád po dvaceti letech vidí a za dalších dvacet let zase rád uvidí, je to super pocit,“ svěřil se nám Honza, jenž v roce 1996 získal ve váhové kategorii do 72,5 kg mistrovského klání W.K.A. v Kanadě, kterého se účastnili i profesionálové, stříbrnou medaili! I přes svůj věk se oba sourozenci dokáží na protivníky – někdy i o dvě generace mladší – vždy náležitě připravit. Zatímco Petr si vedle tréninkové dřiny užíval také rodičovskou péči o pokračovatele rodu Tommyho (red. pozn.: viz americký film „Nejlepší z nejlepších“), Jan musel „sundat“ dolů deset kilo!

A jak už je železným zvykem, oba z Ameriky nepřijeli s prázdnou. Symbolicky stejná byla jejich cesta turnajem. Ve vyrovnaných semifinálových zápasech podlehli shodně svým německým protivníkům, a to Jan v kategorii do 90 a Petr do 85 kg, což pro oba znamenalo bronz. „Než rozhodčí rozhodli, museli se dvakrát radit a mimo kameru nám prozradili, že by dál pustili raději nás. Takhle se pak všichni museli dívat na německé finále,“ přiblížil Honza v ruchu plné daliměřické tělocvičny, kde se odehrávají pravidelné páteční tréninky TJ Impact.

Ač sami předávají zájemcům o tento tvrdý sport své více než bohaté zkušenosti, sami v přípravě vždy poslouchají rady nejpovolanějšího. Mnohonásobný reprezentant Československa Dušan Vičík vede jejich pražské ranní tréninky dlouhou řadu let, za což mu naši Rambové neopomněli ani tentokrát poděkovat.

„Bůhví, co bude dál. Za rok už budeme mezi provazy 20 let, a stejně tak dlouho budeme napřesrok v reprezentaci. Proto se snažíme si to ještě, pokud to jen půjde, maximálně užít,“ prohlásil i za bráchu Honza. Za velkou louží si oba užili přepychu hotelu Double Three Histon (viz snímek), v jehož kongresovém centru se akce konala a díky půjčenému pětilitrovému Mustangu si prohlédli také široké okolí.

Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.