NOVÁ KAVÁRNA V NÁDRAŽNÍ ULICI. ZVE VÁS CAFE DEPO!

0

V Turnově II aby člověk lepších restauračních podniků pohledal, je jich tu jako šafránu, přitom v této části města žije velká část obyvatel města. Služby tohoto typu ale musíte hledat spíš v historickém centru. A stejně je to s kavárnami. Před lety tady byla za Billou směrem k viaduktu oblíbená Cafe Kolej, která byla vyhledávaná všemi generacemi pro svoji příjemnou atmosféru a letní venkovní terasu. Od soboty 7. května má tento podnik nástupce – na stejném místě bylo otevřeno Cafe Depo. Provozují ho dvě mladé, sympatické sestry – Pavla Linková a Eliška Konejlová. Provozovna má nový interiér, který má velmi příjemnou atmosféru, pro obyvatele čtvrti u nádraží se tak může opět velmi rychle stát vyhledávaným místem, kde je příjemné posedět se známými, dát si dobrou kávu, či jen tak polelkovat a na terase si třeba něco přečíst.

Pavla Linková a Eliška Konejlová

Jedné ze sester, Pavly Linkové, jsme se zeptali:

* Jak vás napadlo, otevřít si v Turnově kavárnu?
Vcelku jednoduše, přistěhovali jsme se s přítelem z Ústí nad Labem, kde já jsem v kavárně pracovala. Navíc se vracím do rodného města. Mým snem bylo mít vlastní kavárnu. Sestra pracovala v turnovské Panoramě. Tak jsme si řekli, že je to ta správná doba vyzkoušet něco svého.

* A hledali jste prostory…
Věděli jsme, že u nádraží už něco podobného fungovalo. Dali jsme si schůzku s majitelem. Na první pohled se nám prostory líbily, navíc já mám vystudovaný produktový design, takže jsem okamžitě viděla, jak by to mohlo uvnitř vypadat a díky mému šikovnému příteli se mně to splnilo.

* To ano, interiér má velmi příjemnou atmosféru, prosvětlili jste ho, dřevěné krovy dostaly bílý „retro“ nátěr, celek i s vybavením působí útulně…
…to děkujeme, snažili jsme se. Chceme, aby se lidé u nás cítili dobře a vraceli se k nám. S majitelem jsme se domluvili v listopadu a v lednu jsme začali s rekonstrukcí. Otevřeli jsme v sobotu 7. května, takže máme za sebou vcelku hodně práce. Otevřenou máme i venkovní terasu, tu ještě chceme v příštím roce nově upravit. A potom je tu velká výzva ve sklepě, kde je vše připraveno na velkou vinotéku už od předchozího provozovatele, který to ale už nestihl zprovoznit. Chceme tam pořádat pravidelné degustace vína.

* A v patře? Tam býval kulečník…
Ten tam nebude. Hlavně na popud mých známých a kamarádek tam vznikne dětský koutek a prostory upravené pro maminky s dětmi. Všichni tady říkají, že buď musí do centra, anebo se musí spokojit s parčíkem s fontánou u Billy, ale místo, kde by se mohly maminky setkávat za každého počasí, v této části města prakticky není. Tak uvidíme.

* Lidé sem byli zvyklí chodit i na obědy.
To je i naším přáním, začneme ale skromněji. Vždy je v nabídce nějaká polévka a sendvič. Máme domácí kváskový chléb, takže i nějaké pomazánky či kozí sýr, nabízíme hermelínovku podávanou v misce s vajíčkem a s chlebem. Takový typ bistra.

* To hlavní bude ale kavárenský provoz.
Samozřejmě, chceme, aby si k nám lidé chodili odpočinout, popovídat si. V nabídce máme 15 druhů kávy, domácí dorty a limonády, zákusky. Točit budeme speciální pivo – podpořili jsme pivovar Monopol z Teplic. Maminka našeho kamaráda je sládková, pivo je kvalitní a my chceme, aby ho ochutnali lidé i v Turnově.

* Tak ať se vám daří. To si jistě přejí nejen obyvatelé této čtvrti města.
Děkujeme, přijďte se podívat.

CAFE DEPO
Nádražní 1118, Turnov
Tel. 776 620 290, e-mail: info@depocafe.cz
Otevírací doba:
ST a ČT 8.00–20.00 hodin
PÁ 8.00–22.00 hodin
So 11.00–22.00 hodin
NE 11.00–20.00 hodin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.