OBJEKT NOVÉ RADNICE JE DOKONČEN, ÚŘEDNÍKY ČEKÁ STĚHOVÁNÍ

0

Rekonstrukce budovy městského úřadu ve Skálově ulici čp. 466 je hotová. Na začátku ledna se začnou úředníci stěhovat. Provoz úřadu bude omezen. Stěhování se dotkne odborů sídlících ve dvou budovách ve Skálově ulici u muzea. Konkrétně odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky atd.), odboru školství, kultury a sportu a živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny.

Objekt nové radnice s bočním vchodem městské policie

Provoz všech těchto agend bude zcela přerušen v termínu od 7. do 11. ledna 2019, kdy bude probíhat stěhování. Agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní na e-mailu a ani telefonicky. V pondělí 14. ledna zahájí odbory provoz v nové budově.

Nejsložitější na přesun bude odbor správní, kde pracovníci zajišťují vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů. Z tohoto důvodu bude odbor uzavřen již v prvním lednovém týdnu. Vyhotovené doklady si tak lidé musí vyzvednout do konce roku nebo až po 14. lednu 2019.

Kde v nové radnici najdete jednotlivé odbory? V přízemí bude sídlit odbor správní – občanské průkazy, cestovní doklady a matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu.
O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy. Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.

Pohled ze dvora…

Přízemí budovy se samostatným vchodem z boku budou využívat městští strážníci. Podle velitele městské policie Luboše Trucky proběhne hlavní část stěhování městské policie v termínu od 3. do 6. ledna. Operační pracoviště má městská policie v současnosti v buňkách před budovou, centrální pult bude souběžně fungovat v nové budově a v buňce před budovou. Jakmile bude v nových prostorách vše připraveno, dojde k přepnutí systému.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.