NOVÝ PRODEJNÍ PROSTOR PRO TRHOVCE U NÁDRAŽÍ

0

Donedávna našli zájemci stánky se zeleninou u turnovského nádraží několikrát v týdnu přímo na parkovišti u Billy, kde trhovci dlouhodobě blokovali parkovací místa a současně se prodávající i nakupující pletli mezi projíždějícími auty, což bylo poměrně nebezpečné. Také místní podnikatelé roky tento stav kritizovali, protože trhovci zde na rozdíl od nich neplatí daně, neplatí nájmy v obchodech a prodavačky, přesto jim město podle nich jde tzv. na ruku. I proto byl nyní prostor pro prodej čerstvé zeleniny, květin, grilovaných kuřat a jiného sortimentu přemístěn do dvora za kubistickým domem. Prodávat zde může každý, ve zkušebním režimu zde město nevybírá žádný poplatek. Úprava dvora s přímým vstupem z Nádražní ulice přišla radnici na sto tisíc korun.

n201308121540_zap_316_2013_nadrJaká je skutečnost? Trhovci jsou nastěhováni přímo na chodníku v Nádražní ulici, zásobovací auta blokují parkovací stání v ulici. Jak glosoval jeden ze zdejších podnikatelů, je to v podstatě ještě horší, než to bylo dříve, navíc nyní trhovci městu neplatí už vůbec nic. „My musíme platit i za drobnou reklamu na chodníku, tohle je hodně diskriminační. A to neprodávám zeleninu,“ uvedl podnikatel, který si nepřál být jmenován.
Nicméně místní obyvatelé i lidé z okolí jsou samozřejmě spokojeni, tři obchody se zeleninou (přesněji dva „kamenné“ + stánky) na pár metrech čtverečních a k tomu jeden supermarket, to je rozmanitá nabídka včetně rozdílných cen. Dobře tak nakoupí každý. Však také v současnosti tato lokalita zažívá přesunem prodejní plochy dopravní zátěž s množstvím lidí na chodnících a aut v ulici po většinu všedního dne…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.