TURNOVSKÁ NÁRUČ A CENTRUM PODPORY PĚSTOUNSKÝCH RODIN

0

Od roku 2007 nabízí Centrum pro rodinu Náruč, o.s., služby a aktivity pro pěstounské rodiny z Turnovska. Jedná se především o pravidelné setkávání, vzdělávání a poradenství pro pěstounské rodiče a zážitkové a tvůrčí aktivity pro děti vyrůstající v náhradních rodinách. Do našich podpůrných projektů, se zapojilo dvanáct celých pěstounských rodin, což je téměř většina náhradních rodin z Turnova a jeho okolí.

Centrum podpory pěstounských rodin je od počátku roku 2012 jednou z hlavních aktivit Centra pro rodinu Náruč, činnost na podporu pěstounských rodin byla rozšířena v rámci celého kraje. Centrum vzniklo hlavně na základě úspěšné a žádané spolupráce s pěstounskými rodinami. Pěstounské rodiny zde mohou využít poměrně široké nabídky služeb, které jsou zaměřeny na pomoc při průběhu pěstounské péče. V nabídce jsou odborné semináře a besedy, individuální poradenství (psycholog, speciální pedagog, supervizor, sociální pracovnice), terapie, setkávání pěstounských rodin, pobytové akce i přímá práce v rodinách. Nechybějí ani aktivity pro děti (tvůrčí dílny, zážitkové a sportovní aktivity, terapie), které jsou také vždy velmi vítanými, pravidelnými a hlavními účastníky.

Centrum podpory pěstounských rodin je volně otevřeno pěstounským rodinám z dalekého i blízkého okolí Turnova, taktéž i všem, kteří se o pěstounskou péči zajímají.

V sobotu 19. května proběhne v prostorách turnovské Náruče OTEVŘENÉ SETKÁNÍ PĚSTOUNSKÝCH RODIN, kterého se kromě stávajících pěstounských rodin mohou zúčastnit i zájemci o pěstounskou péči a laická veřejnost. Návštěvníci se dozvědí, jak se žije v pěstounských rodinách a jak se žije dětem, které po dosažení dospělosti odchází z rodiny a staví se na vlastní nohy. V rámci doprovodného programu je připravena pohádka pro děti a výtvarná soutěž Moje rodina.
Aktuální nabídku služeb Centra podpory pěstounských rodin je možné najít na www.naruc.cz

Petra Houšková, předsedkyně o. s., houskapetra@seznam.cz

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ,o.s., zahájilo svoji činnosti v lednu 2000. Trvale působí v budově Sokolovny ve Skálově ulici a ve víceúčelové budově („hasičárně“) v Daliměřicích. Širokou nabídku aktivit poskytuje Náruč rodinám s dětmi především předškolního a mladšího školního věku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.