SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ A JUDO

0

Z halových sportů jsou ještě v plném proudu zápasy házenkářek, jinak již většina oddílů má po sezoně. Do naší redakční pošty přistál také příspěvek z juda.

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov – FK Hvězda Cheb 19:17 (9:6). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (8/5), C. Davidová (3), D. Aissi (2), Š. Gahlerová (2), A. Koubková (2), I. Tichá (2), P. Bártová, M. Poláková, V. Ševrová.
V sobotu 22. dubna přicestovalo do Turnova družstvo ze západočeského Chebu. Z podzimního utkání v Chebu si turnovské hráčky přivezly dva body za výhru 24:18.
Ačkoli byl západočeský celek se sedmi body na předposledním místě druholigové tabulky, nebylo utkání pro domácí z daleka jednoduché a do 9. minuty chebské ženy dokonce v utkání vedly (0:2, 1:3). Až v 10. minutě bylo srovnáno a na ukazateli svítil stav 3:3. Ještě ve 14. minutě bylo vyrovnáno (4:4), ale do konce prvního poločasu se domácím podařilo brankově poodskočit.
Druhý poločas byl herně i gólově vyrovnaný, ale turnovským ženám se dařilo stále si držet dvou až tříbrankové vedení a dotáhly utkání do vítězného konce. Potěšitelné je, že se do turnovské sestavy po mateřských „povinnostech“ vrátila brankářka Veronika Kubcová (Horáčková).
Hráčky Turnova jsou v tabulce přesně uprostřed – na 6. místě.

* HÁZENÁ, II. liga, mladší dorostenky: TJ Turnov – DHK Loko Liberec 27:18 (15:10). Sestava (branky): K. Voltnerová, A. Bíbová – Ž. Palounková (9/2), E. Berndtová (8/5), V. Víšková (4), T. Beranová (2), A. Hrancová (2), M. A. Marko (1), M. Švarcová (1), L. Cvrčková.
Pochvalu zaslouží všechny hráčky turnovského družstva – za nasazení, bojovnost a předvedenou kolektivní hru jak v obraně, tak v útoku. Bojovnost a soustředěnost vydržela domácím dorostenkám po celé utkání, které dotáhly do vítězného konce. Mohly se tak radovat z vítězství a slyšet pochvalu trenérů i turnovských fanoušků. Nicméně v tabulce jsou stále na posledním 10. místě, zkušenosti zatím stále ještě sbírají.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

JUDO

Výborný výkon mladých judistů TSC Turnov v samurajské kataně
V 1. kole 22. ročníku samurajské katany se utkalo 280 mladých judistek a judistů z 34oddílů ČR. Z našeho oddílu startovalo 33 dětí. Pro naše mladé judisty je to výborná příprava a možnost získat další zápasové zkušenosti a nominaci na České poháry.

Hlavní kategorie družstev U13+U15: 1. místo JK Jablonec 41b., 2. DDM Chlumec n. C. 32b., 3. TSC Turnov 31,5.
Kategorie družstev U9+U11: 1. místo JK Jablonec 41b., 2. Sokol Vršovice 37,5, 3. SKJ Liberec 35b., 12. TSC Turnov 15 bodů.

Nejlepší výsledky domácích nadějí:
1. místa a zlatou medaili získali: Hyka Matěj, Reiniš Petr
2. místa a stříbrnou medaili získali: Hušek Petr, Hušek Ondřej, Cerman David
3. místa a bronzovou medaili získali: Housa Daniel, Anděl Lukáš, Rachmetov Vít, Feikl Jakub, Hrdličková Kateřina
Náš oddíl Judo TSC Turnov je pořadatelem této soutěže již 22 let za spolupráce s oddíly Judo SKP Jičín, SKJ Liberec a JK Jablonec.