TATOBITY SLAVÍ!

0

Před dvěma lety obsadila Tatobitská tisíciletá lípa v soutěži Evropský strom roku 2016 stříbrnou příčku. V internetovém hlasování získala přes 43 tisíc hlasů. Byl to mimořádný úspěch pro obec i Českou republiku. Delegace z Tatobit nás tehdy reprezentovala na vyhlašování výsledků přímo v Bruselu.

Uplynuly dva roky a Tatobity jsou zde opět. Obec se stala vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 v Libereckém kraji. Ocenění bylo předáno starostce obce Lence Malé a místostarostovi Radanu Mlejnkovi (na snímku vlevo) v rámci slavnostního setkání ve zdejším kulturním domě ve středu 15. srpna. Toho se zúčastnili zástupci obcí Libereckého kraje, obou komor parlamentu a vlády ČR a další pozvaní hosté, jakož i obyvatelé obce.

Tatobity „Zlatou stuhu“ obdrželi od hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Postupují do republikového finále. Na začátku září obec navštíví celostátní hodnotitelská komise. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2018 bude vyhlášen 15. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.
K akci v Tatobitech se ještě vrátíme samostatným článkem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.