JEZÍRKO V PARKU U LETNÍHO KINA

0

Vloni o prázdninách byla v rámci „parkové slavnosti“ slavnostně přivedena užitková voda do parku u letního kina (ZDE). Strouha v délce 169 metrů protéká parkem dosud k velké radosti především dětí. Voda sem byla přivedena z nevyužívaného vodojemu u nemocnice. Na starý vodojem se přišlo náhodou při kopání základů pro Alzheimer centrum. Právě od Alzheimer centra až do parku je veden protlak dlouhý 524 metrů. Potrubí vede někde v hloubce přes šest metrů a točí se pod ulicemi 5. května, Švermovou, Komenského, Husovou a vyúsťuje v parku pod Žlutou ponorkou. Náklady byly ve výši 1,3 mil. Kč.

Už vloni se mluvilo o tom, že voda by parkem neměla jen protékat do kanalizace, ale měla by sloužit k zavlažování a mohlo by tu vzniknout i malé jezírko.

Studie úpravy parku u letního kina

Nyní je již k dispozici architektonická studie, jezírko by mělo být v horní části parku, zhruba nad obslužným horním vjezdem do areálu letního kina. Na jeho stavbu by mohla být využita dotace Libereckého kraje, který vypsal dotační titul na zadržování vody v krajině. Jezírko bude přírodního charakteru, bude průtočné. Předběžné náklady na jeho výstavbu jsou dva miliony korun, polovinu by město mohlo dostat v rámci dotace. Stavba přichází v úvahu pouze tehdy, když se dotaci podaří získat.
Jezírko bylo z pohledu bezpečnosti ještě oproti původní představě zmenšeno, hloubka bude maximálně od půl metru do 80 centimetrů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.