STUDIE DOPRAVY S VÝHLEDEM DO ROKU 2030

0

V příštím roce by měla spatřit světlo světa studie dopravy v Turnově s výhledem do roku 2030. S jejím zadáním souhlasili radní i zastupitelé města.

Podle zastupitele Zbyňka Miklíka (Piráti) by bylo dobré znát možné varianty rozprostření dopravy ve městě v souvislosti se zvyšováním stupně motorizace obyvatel, ale i s rozvojem bytových zón. „Bylo by dobré být na budoucnost připraveni, abychom se za deset let nesešli všichni v dopravní zácpě na náměstí,” uvedl Miklík. Bývalá starostka a dnešní radní Hana Maierová (Nezávislý blok) připomněla, že v minulosti již podobné studie, a to zejména na vedení nějaké vnitroměstské odlehčovací komunikace, vznikly, nikdy se ale nic nepodařilo realizovat. Zastupitel Lukáš Bělohradský (ODS) si posteskl, že je škoda, že k zadání studie nebyla přizvána opozice, ale i tak její vznik podpoří.

Studie by měla vytipovat možnosti umístění velkokapacitního parkoviště – nabízejí se varianty rozšíření parkování u Střelnice, na autobusovém nádraží na Lukách, u nádraží ČD, pod atletickým stadionem ve Skálově ulici či na Koňském trhu. Dále by se měla hledat optimální řešení vnitroměstské komunikace včetně posouzení kapacity rozhodujících křižovatek – s doporučením jejich typu a řízení dopravy na nich (včetně např. sjezdů a nájezdů na průtah v Ohrazenicích a ve Fučíkově ulici). Studie má řešit cyklodopravu ve městě, zohlednit rozvoj města v následujících 10 letech a také nastínit, co se stane, když do roku 2030 nebude přijato žádné řešení vnitroměstské dopravy. Studie by se samozřejmě měla dotknout i budoucího jižního obchvatu Turnova (S5) – s případnou odbočkou směrem na Semily a Lomnici n. P. mimo město..

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.