ČTYŘI DESÍTKY ZAJÍCŮ VYPUŠTĚNY DO VOLNÉ PŘÍRODY

0

Členové Mysliveckého spolku Klokočské skály se rozhodli oživit chov zajíce polního ve své honitbě. S výskytem drobné zvěře je to v našich lokalitách velmi kritické, forma zemědělského hospodaření neumožňuje přirozený divoký odchov pernaté zvěře, jako jsou bažanti nebo koroptve, a počty zajíců se tak drží na minimálních stavech.

V posledních dvou letech se nám ale zdá, že se zajíc začíná malinko domestikovat na stávající podmínky a rozhodli jsme se tedy tuto skutečnost podpořit nákupem a vypuštěním 20 párů, tj. 40 kusů uměle odchovaných zajíců.

Vypouštění zajíců do volné přírody

Fyzicky k tomu došlo v sobotu 15. července ve třech pečlivě vybraných lokalitách honitby. Náš myslivecký spolek investoval 80 tisíc korun na obnovení chovu pro tento rok. Předpokládáme, že se nám část finančních prostředků vrátí formou dotace, o kterou jsme požádali. Pro nás to také mj. znamená zintenzivnit péči o tuto zvěř především v zimních měsících a vytvořit jí takové podmínky, které usnadní přežití zajíců ve volné přírodě a zvýšení jejich počtu.

Jiří Franz, předseda MS Klokočské skály, fasfranz@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.