KRÁDEŽE AUT NA DENNÍM POŘÁDKU

0

Do objektu autoopravny v Turnově, Nudvojovicích se dostal pachatel, který z nádrže vozidla Škoda odcizil 70 litrů motorové nafty a z vozidla značky Renault odcizil 300 litrů nafty. Škoda je ve výši 11 tisíc korun. Dvě horská jízdní kola odcizil před restaurací v Ploukonicích neznámý pachatel, poškozeným ve věku 20 a 21 let vznikla škoda kolem 19 tisíc korun. Ke krádeži vozidla značky VW Passat došlo v Mírové pod Kozákovem, škoda je přes 200 tisíc.

Do osobního vozidla značky Škoda Fabia se vloupal pachatel, který si s sebou odnesl mobilní telefon, titanovou pánev, bundu a další věci. Majiteli způsobená škoda je ve výši 15 tisíc korun, stalo se 6. dubna na Hrubé Skále… Tak to je výčet případů, které policejní orgány podle tiskové mluvčí Soni Šídové řešily během prvních dubnových dnů. Trestná činnost v souvislosti s motorovými vozidly jen kvete.

Policisté zveřejnili také statistiky za zimní období. V době od 1. prosince 2007 do 31. března 2008 došlo na území okresu Semily k 78 krádežím motorových vozidel. Na prvním místě v počtu odcizených vozidel je Turnov a okolí, kde jich zmizelo 25, následuje Rokytnice nad Jizerou s 21 vozidly, Harrachov – 11 vozidel, Semily a Jilemnice po devíti vozidlech a v Lomnici nad Popelkou byla odcizena tři auta. Hmotné škody dosahují desítky milionů korun, poškozenými jsou majitelé z České republiky, ale i cizinci, převážně Němci. Nejčastěji odcizovaná vozidla jsou z koncernu Volkswagen.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.