CO MAJÍ SPOLEČNÉHO ŠTEFAN MARGITA, MICHAL HRŮZA ČI SINÉAD O’CONNOR? JARO A LÉTO 2022 NA TURNOVSKU!

0

Aktuálně zažíváme další vlnu koronaviru, omikron se žene napříč populací, padají rekordy v denních počtech nakažených. A tak rádi nasloucháme té části odborníků, kteří tvrdí, že už jde o poslední vlnu. Všichni vyhlížíme konec tohoto chmurného období. A lidé si to poté budou chtít pořádně užít. Pořadatelé velkých hudebních festivalů letos počítají, že se uskuteční.

Sinéad O’Connor – vystoupení na Sychrově v roce 2010

Festival Colours of Ostrava 2022 už oznámil první jména účinkujících, stejně tak nám geograficky bližší Rock for People. A bude i liberecká Benátská na konci července. „Po dvou letech nucené pauzy se vracíme v plné síle! Sázet budeme na prověřené hvězdy tuzemské hudby a zároveň oslavíme významná jubilea největších legend československé rockové muziky. Kulatiny oslaví Olympic, jeho frontman Petr Janda, Arakain i Paľo Habera se skupinou Team,“ vyjmenovává za pořadatele největší hudební akce v našem regionu Pavel Mikez. Na festivalu se také představí kapely jako jsou Škwor, Traktor, Vypsaná fixa, Mirai, Divokej Bill a další. „Kromě toho pořádáme vystoupení písničkáře Pokáče 1. dubna v Huntířově a o den později v Tatobitech, 4. června bude Maloskalská noc – Michal Hrůza, Walda Gang a další – 18. června na Sychrově vystoupí Postmodern Jukebox a 5. srpna v Malé Skále kapela Lucie. Připravujeme Slavnosti maloskalského piva a ještě asi dva další koncerty,“ vypočítává Mikez. A v rukávu má ještě jedno jméno: „Čekáme na potvrzení vystoupení Sinéad O’Connor. Bude to buď 5. nebo 6. července v areálu sychrovského zámku,“ dodává.

Pozadu nebude ani město Turnov. To letos slaví 750 let. V průběhu roku se bude konat řada akcí. Hlavní týden oslav proběhne od 21. do 29. května, kdy každý den v týdnu bude věnován jiné oblasti života města – od historie po současnost, od kultury po sport.
Velmi zajímavé jaro připravili také v Kulturním centru Turnov. „Vzhledem k pandemické situaci, hygienickým opatřením a nejasnému vývoji situace jsme se zaměřili především na řady a cykly, které naši diváci dobře znají a jsou součástí našeho programu už mnoho let. V naší nabídce na jaro tak najdete především skvostná divadla v rámci divadelní abonentní řady, exkluzivní uvedení rekonstrukce opery v rámci Turnovského hudebního večera, balety i opery na plátně kina a v neposlední řadě tradiční akce jako jsou Modrý Kocour či Turnovský drahokam. Největším tahákem jara bude vystoupení Štefana Margity v turnovském divadle 24. dubna,“ přibližuje Romana Holubová z KC Turnov. Z další programové nabídky KCT bychom mohli jmenovat setkání s herečkou Ivou Janžurovou, představení Divadla v Celetné nebo hru o dvou legendách české kultury – Janu Werichovi a Vladimíru Holanovi, kteří shodou okolností žili v jednom domě na Kampě.

Letos budou také probíhat koncerty v areálu Pivovaru Rohozec. „V rámci letního Rohozeckého pivohraní se tady představí kapely Harlej, Queenie a další. Největší akci chystáme na 6. srpna. Bude se jmenovat Turnovské hudební drahokamy. Bude to připomínka skutečnosti, že Turnov je nejen srdcem Českého ráje a městem kamenářů a drahokamů, ale má i své drahokamy hudební. V našem podání půjde o přehlídku těch nejlepších kapel, které zde hrají, nebo z Turnova vzešly. To vše jako příspěvek v oslavám výročí města,“ uvedl za pořadatele Aleš Vinš.

Jeden z loňských koncertů v areálu Pivovaru Rohozec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.