HLASUJTE PRO STAVBU ROKU LIBERECKÉHO KRAJE, TURNOV TAM MÁ NĚKOLIK HORKÝCH ŽELÍZEK!

0

Do letošního ročníku Soutěže Karla Hubáčka se přihlásilo téměř padesát staveb, některé i z Turnovska. Nová knihovna v Hrádku nad Nisou, revitalizace areálu pivovaru ve Cvikově, obnova hradu Valdštejn či nové sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru. Mezi stavbami je také horolezecká expozice v Muzeu Českého ráje, dům ve Skálově ulici naproti muzeu, malá vodní elektrárna v Přepeřích, nástavba odlehčovacích služeb turnovského centra Slunce všem. Favoritem by podle průběžných výsledků hlasování mohl být věžový vodojem v Ohrazenicích (ZDE), o kterém se v této souvislosti hovořilo již v minulém roce.

Celkem je přihlášeno 48 staveb. Všechny si je můžete prohlédnout na webu soutěže www.stavbaroku.lk, kde můžete do 17. srpna hlasovat – vítěz online hlasování obdrží Cenu veřejnosti; hlasujte ZDE: https://stavbaroku.lk/cena-verejnosti.

„Soutěží Karla Hubáčka chceme podpořit stavebníky, investory, projektanty a architekty v jejich snaze o kvalitní návrhy a stavby,” uvedl Michal Kříž, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Kromě webu a facebookového profilu soutěže se přihlášené stavby představí také na výstavě, která putuje napříč krajem, nyní do 8. srpna v jabloneckém Centralu. Soutěž Karla Hubáčka se koná letos již pošestnácté.

Porota, složená ze zástupců odborných organizací z řad stavebníků a architektů, stejně jako partnerů, kteří se do soutěže zapojili, udělí ceny ve čtyřech kategoriích. První a hlavní z nich je Cena Karla Hubáčka, udělená za nejzajímavější stavbu nebo úpravy veřejného prostoru a krajiny. Dalšími jsou Cena za inovaci udílená za výjimečné návrhy, Cena junior pro studenty, věnující se stavebnictví a architektuře a ocenění pro významnou osobnost v oboru stavebnictví. Vyhlášení výsledků se uskuteční 10. září.
(TvA s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.