BOUDA S LAMPIONEM 2012

0

V sobotu 3. listopadu proběhl třetí ročník lampionového průvodu Bouda s lampionem, který pořádala Nová naděje, o. s., Jednota bratrská Turnov a Rodinné centrum Bouda. Letošní průvod vedl ulicemi města hřmotný rytíř za doprovodu desítky klaunů a jiných pohádkových bytostí. Opět se začínalo i končilo v parku za letním kinem. Nově se procházelo jedním z nejtajemnějších míst starého Turnova – Mikulášským náměstím.  V průvodu bylo vedle češtiny slyšet němčinu, francouzštinu i angličtinu. Tradičně byl průvod ukončen vytvářením světelných obrazců, byť se muselo bojovat se silným větrem.

n201211072111_vakci_291_012_bouda„Svíčky mají být symbolem naděje a světla, které svítí do tmy a tma je nepohltí,“ říká letošní hlavní koordinátor Vítek Šťastný. „Děti si neustále na mě ukazovaly a smály se. Některé maminky jim říkaly, že si mě mají pořádně prohlédnout, protože žádného tak hezkého anděla už nemusí nikdy vidět,“ se smíchem popsala svoji zkušenost jedna z asi padesáti dobrovolníků, třináctiletá Anežka Gruberová.

Na úplný závěr bylo ještě jedno nepřehlédnutelné překvapení. „Mami, ten ohňostroj byl nejlepší. Musela jsem si zacpat uši, ale stejně to bylo to nejlepší,“ pištěla pětiletá Julie. „Účastníků bylo zhruba 850, všem paří velký dík za trpělivost a disciplinovanost,“ upřesnila Tereza Marková z Rodinného centra Bouda.

Pořadatelé děkují za podporu a spolupráci městu Turnov, Libereckému kraji, Nadaci B. J. Horáčka, Autosklu Turnov, firmě Dehes s.r.o., Tiskárně Polygraf s.r.o., Kulturnímu centru Turnov a ZŠ 28. října. 

Jitka Bártová, jitkabartova@thebouda.cz
Není bouda jako Bouda! www.thebouda.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.