PŘEDVÁNOČNÍ ČAS NA „DÍVČAJDĚ“

0

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. To je věta, která se často říká. Většina populace ale spíš vidí Vánoce jako období spěchu, nervů, úklidu, pečení, front v obchodech. A všichni učitelé mají určitě stejný pocit. U nás ještě tato doba souvisí s přípravou vánočních trhů – pečení, příprava výrobků, přáníček, vánoční vystoupení, besídky pro děti i pro rodiče. Navíc se přidávají sportovní turnaje, aby se všechno, co se naplánovalo, stihlo. Navíc Parlament dětí se jede představit do Liberce, žáci ze všech tříd nacvičují vánoční hru, sbory a kytaristé pilují své plánované koncerty. Už ráno na sedmou hodinu přijíždějí rozespalé děti, aby ještě před vyučováním stihly nacvičit své role. I v ředitelně a ve sborovnách se dveře a telefony netrhnou. A při tom všem hemžení se samozřejmě musí učit, pololetí nečeká, hned 5. ledna jsou schůzky SRPDŠ.

n201612071057_oso_137_016_divcajdaPondělí 5. prosince byl přesně takový den. Od rána se strojili andělé a čerti s Mikulášem, v ředitelně se objevily krabice s dárky pro děti. Všichni učitelé a učitelky byli oblečeni v červené a černé barvě (čerti) nebo v bílé (andílci), k tomu masky nebo rohy. Už první hodinu školou řinčely řetězy a zvonec, všechny děti z 1. stupně a z nových 6. tříd dostaly mikulášský perník a mandarinku. Většina tříd měla připravenou společnou koledu nebo básničku. Vánoce jsou prostě tady!
A v pátek 9. prosince vše vypukne naostro. Na náměstí se objeví náš stánek, v 11.15 zazpívá náš veliký pěvecký sbor pro všechny, kteří se přijdou pod pódium podívat. Příští týden začnou divadla pro rodiče, naše bývalé učitele, naše žáky, půjdeme zazpívat a zahrát do Domova důchodců, do nemocnice nebo na městský úřad. To už je ale ona „třešnička na dortu“, kterou si užíváme, když vidíme, jak všichni ze školy drží pohromadě a jak vše prožívají.

Vyvrcholením pak je školní vystoupení v městském divadle ve čtvrtek 15. prosince v 16.00 hodin, kde se společně s rodiči, prarodiči a se všemi přáteli školy naladíme na ten správný vánoční čas. Srdečně vás všechny zveme!

Jaromír Frič, ředitel školy, reditel@2zs-turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.