DRUHÝ ROČNÍK DNE ARCHITEKTURY

0

Oslavy světového Dne architektury budou v Turnově probíhat již druhým rokem, poprvé se svým programem přidá také Městská knihovna Antonína Marka.

Organizátoři si pro vás připravili komentovanou procházku městem s názvem Turnov – město rozdělené / spojené řekou. Při procházce se zájemci společně vydají zmapovat fenomén řeky Jizery. Hovořit se bude o důležitosti řeky, ale také o nebezpečích, která městu přináší.

Začátek je naplánován na neděli 1. října 2017 na 14. hodinu. Sraz bude na nově vzniklém nábřeží Jizery u křižovatky ulic Palackého a Na Lukách. Poté se skupina vydá s architektem Václavem Hájkem a jeho kolegy z turnovského regionu po stopách vodních technických a historických památek.

Od 30. září do 5. října si pro vás knihovna připravila nabídku knižních publikací o architektuře a urbanismu. V pondělí 2. října pořádá knihovna v dětském oddělení tvůrčí workshopy s názvem „Architektura města Turnova očima dětí“ s cílem rozvoje prostorové představivosti, získání teoretických základních znalostí oboru architektury, týmové spolupráce a poznání města, ve kterém žijí, formou hry a tvůrčí vynalézavosti.

V úterý 3. října pak proběhne od 18.00 hodin pořad „Večer Na Sboře“ s názvem Architektura města Turnova – přednáška s Ing. arch. Vladimírem Kučerou, novým architektem města Turnova na téma „Voda, lidé, města či jiné“. Diskutovat se bude o architektuře z pohledu minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.