AREÁL UHELNÝCH SKLADŮ U NÁDRAŽÍ MIZÍ ZE SVĚTA

0

Býval to kdysi na sídlišti u turnovského nádraží černý den. Na vlečku dorazily vagony plné uhlí a zásobníky uhelných skladů se začaly plnit. Pásy se surovinou, se kterou se topilo ve fabrikách, teplárnách i domácnostech, jely naplno. Od uhelných skladů směrem k sídlišti stoupal mrak hustého prachu. Pamětníci, resp. hlavně pamětnice potvrdí, že vyprané prádlo na balkonech velmi rychle změnilo barvu a hospodyně mohla prát znovu.

V posledních desetiletích to už ale neplatilo, areál byl ponechán svému osudu a postupně chátral. Byl oblíbeným útočištěm bezdomovců – i ti ho ale jako neobyvatelný před lety opustili. Nyní konečně začali jednat vlastníci, areál mizí před očima a do konce roku po něm nebude ani památky. Podle starosty Turnova Tomáše Hockeho jsou nyní na stole dvě varianty budoucího vývoje.
Buď bude areál prodán a nějaký šikovný developer tu vybuduje třeba bytové domy s nějakými drobnými službami v přízemí, druhou variantou je pronájem plochy. „Vlastníkům jsme za město učinili nabídku na odkoupení tohoto areálu. Plocha by v první fázi pravděpodobně sloužila jako parkoviště a generace zastupitelů, která přijde po nás, by tu mohla něco nového zajímavého vytvořit,“ přiblížil starosta s tím, že město také uvažuje o výstavbě dalšího patra terminálu, ale to zatím není příliš aktuální. Mezi Krátkou ulicí a železničním zdravotnickým střediskem vzniklo nedávno 35 nových parkovacích míst, které zatím potřebám motoristů dostačují.

Jak šel čas:

Areál bývalých uhelných skladů v červnu 2020

Květen 2022

Srpen 2022

Srpen 2022

Srpen 2022

Září 2022

Říjen 2022

Říjen 2022

Listopad 2022

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.