TŘI MILIONY PRO MATEŘSKÉ ŠKOLKY

0

Interaktivní pomůcky za tři miliony korun si vysloužilo dvacet mateřských školek v Libereckém kraji, které se zapojily do projektu Za jeden provaz v rámci Operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání. Nositelem je Vzdělávací centrum Turnov, o. p. s., které celý projekt připravilo a také administruje. Paní učitelky i páni učitelé si prohlubují znalosti v matematické a čtenářské pregramotnosti a v individualizaci vzdělávacího procesu. Již absolvovali řadu odborných workshopů, ve kterých se seznámili s novými poznatky a metodami, které budou v poslední fázi projektu předávat svým kolegyním formou mentoringu. Stanou se z nich interní mentoři a budou sdílet své nabyté kompetence s ostatními. Přispějí tak k obohacení moderních postupů při sebevzdělávání pedagogických pracovníků ve školkách. Profesionální mentoři vyškolili celkem dvacet devět pracovníků, kteří budou v posledním roce koučovat své kolegyně.

Nezbytností a důležitým předpokladem pro používání nových vzdělávacích metod jsou nové pomůcky – interaktivní podlahy, stolky a tabule s odpovídajícím softwarem, dřevěné multifunkční stavebnice, hry, knížky a odborná literatura.

Letošní workshopy jsme zahájili seminářem pro ředitele a ředitelky, v jehož závěru jsme předali poslední dávku pomůcek v hodnotě sedm set tisíc korun. Pomůcky putovaly do různých částí Libereckého kraje od České Lípy přes Liberec až do Semil. V Turnově jsme podpořili MŠ Dřevěnku, Výšinku, „Zelenku“ a Sluníčko. Do každé ze školek přibudou pomůcky v hodnotě nejméně 150 tisíc Kč. Máme radost, že přispějí k tomu, aby se dětem ve školkách líbilo a s chutí a ještě větší motivací poznávaly nové věci. Paním učitelkám přejeme, aby jim moderní pomůcky ulehčily nesnadnou a odpovědnou práci s dětmi.

Jaroslava Dudková, VCT, o. p. s.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.