TŘI MILIONY PRO MATEŘSKÉ ŠKOLKY

0

Interaktivní pomůcky za tři miliony korun si vysloužilo dvacet mateřských školek v Libereckém kraji, které se zapojily do projektu Za jeden provaz v rámci Operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání. Nositelem je Vzdělávací centrum Turnov, o. p. s., které celý projekt připravilo a také administruje. Paní učitelky i páni učitelé si prohlubují znalosti v matematické a čtenářské pregramotnosti a v individualizaci vzdělávacího procesu. Již absolvovali řadu odborných workshopů, ve kterých se seznámili s novými poznatky a metodami, které budou v poslední fázi projektu předávat svým kolegyním formou mentoringu. Stanou se z nich interní mentoři a budou sdílet své nabyté kompetence s ostatními. Přispějí tak k obohacení moderních postupů při sebevzdělávání pedagogických pracovníků ve školkách. Profesionální mentoři vyškolili celkem dvacet devět pracovníků, kteří budou v posledním roce koučovat své kolegyně.

Nezbytností a důležitým předpokladem pro používání nových vzdělávacích metod jsou nové pomůcky – interaktivní podlahy, stolky a tabule s odpovídajícím softwarem, dřevěné multifunkční stavebnice, hry, knížky a odborná literatura.

Letošní workshopy jsme zahájili seminářem pro ředitele a ředitelky, v jehož závěru jsme předali poslední dávku pomůcek v hodnotě sedm set tisíc korun. Pomůcky putovaly do různých částí Libereckého kraje od České Lípy přes Liberec až do Semil. V Turnově jsme podpořili MŠ Dřevěnku, Výšinku, „Zelenku“ a Sluníčko. Do každé ze školek přibudou pomůcky v hodnotě nejméně 150 tisíc Kč. Máme radost, že přispějí k tomu, aby se dětem ve školkách líbilo a s chutí a ještě větší motivací poznávaly nové věci. Paním učitelkám přejeme, aby jim moderní pomůcky ulehčily nesnadnou a odpovědnou práci s dětmi.

Jaroslava Dudková, VCT, o. p. s.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.